Вона з нами не живе: як виписати людину з житла

20.06.2021 15:00 Корисно
Фото: news.dtkt.ua Фото: news.dtkt.ua

Доросла дитина вже давно десь поїхала і не потикає носа додому, а ви сплачуєте за неї комунальні платежі та не можете одержати субсидію? Тоді скористайтесь порадами нашого юридичного консультанта.

Як пояснила головний спеціаліст Рубіжанського бюро правової допомоги Катерина Конопліна, у разі якщо особа не проживає в житловому приміщенні, вона може добровільно знятися з місця реєстрації, подавши заяву до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або до центру надання адміністративних послуг за місцем розташування житла, де вона зареєстрована. 
Юристка додала, що у разі коли особа не бажає добровільно знятися з місця реєстрації, тоді можливо її виписати в судовому порядку. Відповідно до ст. 405 Цивільного кодексу України, член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Читайте також: Головні правила написання заповіту, який не оскаржать 

«Тобто, якщо людина не проживає в житловому приміщення більше року, то Ви маєте право звернутися до суду із заявою про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням», – підкреслила Катерина Конопліна. 
Вона додала також, що на підставі пред’явлення рішення суду, яке набуло законної сили, до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або до центру надання адміністративних послуг особу знімуть з місця реєстрації.