Як прати верхній одяг, утеплений синтепоном

05.12.2019 08:00 Корисно
фото hoznauka.ru фото hoznauka.ru

Цей штучний утеплювач, який зазвичай використовують у верхньому одязі, найпопулярніший. Він добре захищає від холоду та вологи, до того ж невибагливий у догляді. Тому і прати речі з ним доволі просто, треба тільки дотримуватись кількох правил.

По-перше, спочатку треба уважно вивчити ярличок на вивороті куртки. Зазвичай на ньому вказано, яка температура води є оптимальною та який режим прання краще обрати.
У пральній машині краще використовувати рідкий засіб для прання або звичайний шампунь, а от відбілювачі застосовувати не варто.
Також не треба попередньо замочувати одяг перед основним етапом прання. Але якщо забруднених місць на одязі багато, то їх можна попередньо запрати вручну за допомогою м’якої щітки та миючого засобу, і тільки після цього скористатися пральною машинкою.
Режим прання треба обрати делікатний, за невисокої температури (не більше ніж 40 градусів), віджимання краще виставити на менші оберти або зовсім
не використовувати. Полоскання потрібно повторити кілька разів, щоб видалити пов­ністю миючий засіб з утеп­лювача і зовнішнього матеріалу.
Сушити верхній одяг на синтепоні потрібно, повісивши його на плічка, а якщо знадобиться прасування, треба виставити на прасці делікатний режим для синтетики.
Якщо дотримуватись цих прос­тих правил, речі із синтепоном довго зберігатимуть свій колір, форму та служитимуть не один сезон.