Як вибрати автозапчастини для вашого «залізного коня»

Promo
30.07.2020 14:41 Корисно
Фото: japan-cars.com.ua Фото: japan-cars.com.ua
Ви купили нову (ну майже нову) автівку, а вона через пару-трійку років почала потребувати ремонту? Саме час скористатися нашими порадами.

Відійшли в минуле ті часи, коли хазяїн (якщо він, зрозуміло, був справжнім хазяїном) «Запорожця» або «Жигулів» міг розібрати та зібрати свого залізного друга із заплющеними очима, як військовий — автомат Калашникова. Якщо якась деталь вийшла з ладу — нема питань: сусід дядько Микола за пляшку чого тільки не зробить на своєму заводі.
Зараз навіть автовласники «з минулим» не ризикують самі ремонтувати власні автівки: адже техніка стає все складнішою, до того в ній багато електроніки, і самостійно лізти туди вже — зась. Та й із запчастинами ніякій сусід-токар не допоможе. Тому — тільки автосервіс, тільки професіонали. І от професіонали виносять вирок: для вашого, наприклад, «Судзукі» або «Ніссана» потрібна ось така деталь або вузол. А далі — у вас є вибір: де і як шукати цю автозапчастину.

Види автозапчастин

1. Оригінальні. Це найкраще з точки зору якості, але й найдорожче. Відомо, що виробник, готуючи авто для серійного виробництва, робить замовлення запасних частин автомобіля. Усі вони мають власний номер, гарантію для обслуговування в автоцентрі.

2. Вироблені за ліцензією. Дешевші, ніж оригінальні. Виробляються за ліцензією, мають два маркування — оригінального заводу та заводу-виробника. Перед тим, як почати виробництво повних копій деталей, заводи проходять сертифікацію.

3. Бувалі у вжитку. Хорошій вибір для покупців із середнім достатком, якщо це оригінальна деталь з автівки, яка пішла на розбірку з певних причин. Багато автомобілістів сходяться в одній думці, що краще купити вживану деталь закордонну, ніж нову низької якості.

4. Підробки. Виробляються на заводах-клонах у країнах Азії, іноді Європи і коштують у рази дешевше. Вдаватися до купівлі цього виду експерти радять тільки у випадках, коли це другорядна деталь, яка не впливає на ходову частину.

Де шукати

Зрозуміло, що можна піти на ринок, але чи будете ви впевнені, що за чималенькі гроші купуєте оригінал, а не підробку? Можна звернутися до офіційних представників фірми-виробника вашої автівки, але не всі живуть у великих містах, де такі центри є. Але ми живемо у ХХІ сторіччі, і є інтернет-магазини, в яких і асортимент непоганий, і хороші умови доставки. Зрозуміло, що треба уважно читати відгуки клієнтів, цікавитись, наскільки «солідна» та чи інша фірма, чи давно вона на ринку. Наприклад, інтернет-магазин автозапчастини Київ працює на ринку більш ніж 9 років, пропонує величезний асортимент і оригінальних, і ліцензійних запчастин, зручний сервіс і консультації спеціалістів, а також супутні товари.

Фото: japan-cars.com.ua

Шукаючи запчастини для вашої автівки, пам’ятайте: від їх якості залежить не тільки комфорт поїздок, але й життя — ваше і ваших пасажирів.

Читайте також: Парфум для чоловіка: вибираємо правильно