Як завести лохину на ділянці

15.03.2020 09:00 Корисно
Фото: plodogorod.com Фото: plodogorod.com
У сезон на базарі чи в супермаркеті можна придбати лоточок з лохиною, але ціна така, що голова обертом йде. А хто ж нам заважає докласти трохи зусиль і виростити цю ягоду на своїй ділянці?

Садять лохину і навесні, і восени. Навесні її висаджують до набрякання бруньок. Таку посадку вважають надійнішою за осінню, бо за літній сезон саджанці лохини встигають прижитися і зміцніти. Але це не означає, що восени висаджувати лохину не варто, тільки після цього потрібно видалити секатором у саджанця першого року життя всі слабкі гілки, а розвинені бажано вкоротити наполовину. Якщо саджанець старший за два роки, обрізувати його не потрібно.

Краще посадити лохину як мінімум двох різних сортів, тоді ягід буде більше. Основна умова для вирощування лохини – кислий ґрунт. Багато хто вважає, що дерново-підзолистий піщаний ґрунт також годиться, але він хоча й має кислу реакцію середовища, але бідний на макро- та мікроелементи. А ще – не утримує вологу, і все це разом робить його непридатним для садіння лохини. Тому краще використовувати верховий торф у суміші із сосновою тирсою і піском (3:1:1). Ділянка має бути захищеною від вітру, сонячною, у тіні ягід буде мало, і їх смак буде не надто добрим.

Посадкову ямку для лохини слід робити діаметром 60 см і глибиною 40–50 см. На її дно потрібно покласти шар соснової кори (10 см), він відіграватиме роль дренажу.

Фото: moyadacha.temaretik.com

Рекомендується купувати саджанці, у яких корінь закритий. Не можна їх перевалювати їх з «будиночку» в ямку, тому що ніжні корінці самі не розгорнуться, що погіршить розвиток рослини. До посадки необхідно опустити ємність із саджанцем на 25 хвилин у воду, потім дістати його і акуратно пом’яти грудку землі, розправляючи коріння.

З добрив краще використовувати мінеральні — сульфат амонію, сульфат калію, суперфосфат тощо. Добрива, що містять хлор (приміром, калійна сіль), не годяться. Також не варто використовувати гній. На одну посадкову яму достатньо 30 г комплексного добрива. Після посадки яму слід замульчувати шаром соснової тирси (10 см), щоб улітку захистити ґрунт від перегрівання, а взимку запобігти вимерзанню коренів.

Лохина не любить перезволоження, а рівень ґрунтових вод на місці посадки має бути не вище 1,5 м.

Фото: news.agro-center.com.ua

Полив має бути рівномірним, особливо він важливий із середини червня і до середини вересня, адже в цей період відбувається формування врожаю і закладання квіткових бруньок наступного року. Зручніше за все використовувати систему крапельного зрошення.