Як зберегти струнку талію в холодну пору року

14.11.2019 08:00 Корисно
фото segodnya.ua фото segodnya.ua
З настанням холодів організм намагається захиститися і починає накопичувати жирові клітини. Наша їжа стає більш калорійною, до того ж спадає фізична активність. Як їсти так, щоб не погладшати за час холодів?

Більше рідини та овочів

Якщо в організмі є дефіцит рідини, процеси обміну в ньому уповільнюються, що своєю чергою веде до поганого загального самопочуття, погіршення зовнішнього вигляду і прискорення процесу старіння, тобто появи ранніх зморшок і сухої шкіри. А ще брак води в організмі призводить до безсоння та порушення сну, що теж може стати причиною зайвої ваги.
Вважається нормою, що людський організм має щоденно отримувати 2–2,5 л рідини. Випити стільки води складно, але в цю кількість входить і та вода, яка міститься у продуктах харчування — наприк­лад, в овочах і фруктах. Рідина, що міститься в них, легко засвоюється організмом і не призводить до наб­ряклості та порушення кровообігу. До того ж овочі — це джерело клітковини та вітамінів, без них процес обміну речовин сповільнюється, травний тракт починає відчувати проблеми, такі як закрепи й запалення. А несвоєчасне виведення з організму продуктів травлення сприяє накопиченню жирових клітин. Тому овочі слід обов’язково включати у своє щоденне меню.


фото 1zoom.ru

Режим харчування

Рекомендоване лікарями часте харчування 5–6 разів на день маленькими порціями не для всіх є доступним. Робочий графік багатьох людей не дозволяє влаштовувати регулярні перекуси. Більш того, таке харчування може провокувати підвищення апетиту.
А може статися і нав­паки, що їсти доведеться через силу. Треба спланувати режим свого харчування так, щоб добове харчування було розділено на три прийоми їжі. При щоденному дотриманні часу сніданку, обіду й вечері організм функціонуватиме добре. При цьому останній прийом їжі не має бути на ніч перед сном, тому що, навіть якщо не знижувати фізичну активність і не переїдати, можна набрати зайві кілограми.

Корисна їжа

Ще одна корисна порада: готувати страви з борошном з насіння льону або додавати насіння льону до будь-якої страви. Льон має високий вміст необхідних організму речовин (жирних кислот омега-3 та омега-6, вітамінів групи B, магнію, калію, цинку й антиоксидантів), завдяки яким укріплюється імунітет, нервова система, волосся та шкіра стають гарнішими.
З такого борошна можна готувати кашу, домашній хліб, оладки, також його можна застосовувати для панірування та випікання.

Контроль апетиту

Потрібно відстежувати, що сприяє підвищенню вашого апетиту — а що допомагає надовго втамувати голод. Наприклад, у декого підвищення апетиту пов’язано з вживанням у їжу яблук, на інших так діють перші страви. Треба зменшити споживання продуктів-провокаторів, таких як білий хліб, солодощі, макарони, м’ясні напівфабрикати і ковбаси, смажені страви. Крім солі, цукру, жиру, в деяких продуктах можуть бути штучні підсилювачі смаку, а це змінює біохімію мозку, не даючи йому отримувати сигнал ситості.
Також потрібно пам’ятати, що мозок реагує на наповнення шлунка не відразу, а тільки через 20 хвилин після їди, отже, з-за столу потрібно вставати трохи голодним, а не об’ївшись.

Зрозуміти, чи ви по-справжньому хочете їсти, допоможе простий прийом: уявіть собі звичайну скоринку хліба. Якщо вам хочеться її з’їсти, то ви таки зголодніли.