Як зберегти життя пральної машини

Promo
11.02.2021 13:40 Корисно
Фото: boilervdom.ru Фото: boilervdom.ru

Ваша головна помічниця в домашніх справах - пральна машина - раптом ні з того ні з сього почала під час прання поводитися дивно і видавати незвичайні звуки - скреготати, стукати і гудіти? Причина цих звуків свідчить про поломку: вони означають, що з ладу виходить хрестовина барабана пральної машини .

Не поспішайте лякатися - все не так страшно. Спочатку розберемося з конструкцією. Хрестовина кріпиться до бака пральної машини і пов'язує бак і барабан. У ній розташований підшипник, за допомогою якого і відбувається обертання барабана пральної машини. Саме хрестовина тримає на собі всю роботу механізму пральної машини, тому її роль важко переоцінити. Першою ознакою, що вона прийшла в непридатність, є поява шуму при пранні - за умови, що раніше його не було. Дуже важливо вчасно визначити поломку. Не тягніть з ремонтом: це дозволить уберегти інші деталі пральної машини. Тому краще відразу ж звернутися до майстра або самостійно замінити деталь. Підібрати хрестовину барабана для вашої пральної машинки можна тут: https://master-plus.com.ua/ua/stiralnaya/krestovinyi/

Причини поломки хрестовини

 Хрестовина барабана пральної машини ламається не так вже й часто. Проте варто знати про те, чому це відбувається і як запобігти цій поломку - або принаймні зробити все від вас залежне.

 • Знос або дефект деталей: підшипників, сальників. Якщо дефект від нас не залежить, то знос підшипників можна зменшити. Строго дотримуйтесь інструкції і не перевантажуйте машину білизною: переповнений барабан з мокрим одягом, розгойдуючись на повних обертах, розбиває підшипники.

Корозія втулки. Власне, це наступна стадія після зносу підшипників.

Жорстка вода. Вона шкодить всім деталям машини, і хрестовина - не виняток. Якщо обертання барабана утруднено або занадто повільне - це може бути сигналом про неполадку. При виборі прального порошку звертайте увагу на засоби, що містять пом'якшувачі для води, або придбайте їх окремо і додавайте при пранні.

Брак виробника. Такі випадки досить рідкісні, але якщо ви включили нову машину і відразу чуєте скрегіт - вихід один: міняти машину. Як правило, це буває тому, що виробник використовує неякісний метал.

Неякісно проведений ремонт.

Погане змащення (воне згубно впливає на хрестовину, при виробництві якої використовується м'який метал).

Фахівці рекомендують при проведенні ремонту пральної машини звертатися тільки в перевірені майстерні - бажано в ті, які співпрацюють з виробниками і вибирати оригінальні деталі або якісні аналоги. Вони, звичайно, дорожче - але ви ж пам'ятаєте прислів'я: «Скупий платить двічі»? Ремонт вашої вірної помічниці - це як раз той самий випадок.