І зручно, і красиво: як вибрати одяг для медпрацівника

Promo
11.06.2020 15:27 Корисно
Фото: delo.ua Фото: delo.ua
Давно минули ті часи, коли спецодяг для медичних працівників був одноманітним і нудним. Мода не стоїть на місці, і зараз можна придбати не тільки класичний білий халат, а й медичні костюми, до того ж у різноманітній кольоровій гамі і різного фасону.

Медичні товари можна придбати навіть в онлайн-режимі. Серед них – і медичний одяг для будь-якого персоналу: лікарів, медсестер і працівників лабораторій.

Основні критерії, на які варто звернути увагу, купуючи спецодяг:

  • матеріал (тканина);
  • фасон;
  • розмір;
  • колір.

Як вибрати підходящу тканину і фасон

Зазвичай для пошиття медичних халатів і костюмів може використовуватися як натуральна тканина, так і сумішеві (натуральна та синтетична) тканини. Для чого це робиться?

Звичайно, натуральна тканина (льон і бавовна) завжди вважалася більш легкою і дихаючою. Але у неї є і свої недоліки – вона швидко мнеться, і вже через деякий час ідеально випрасуваний халат або костюм може мати не дуже охайний вигляд. До того ж медичний одяг потребує частішого прання, яке скорочує строк його служби.

Тому краще, коли до бавовни або льону додано невеликий відсоток синтетики. Такі змішані тканини міцніші і зносостійкі, вони не так мнуться і не бояться частого прання, а значить, служитимуть набагато довше.


фото greenmedical.com.ua

Фасон теж має значення. Такий одяг передусім має бути дуже зручним, адже носити його доводиться весь день. Якщо мова йде про халати, то можна вибрати модель як з довгим рукавом, так і трохи коротшим, з коміром або без нього, довжиною до коліна або укорочений варіант.

Медичні костюми теж відрізняються різноманітністю моделей. Сорочки в них можуть бути як на ґудзиках, так і на блискавці, штани – з еластичним поясом і шнурівкою або ж у класичному варіанті.

Розмір і колір

Оскільки зручність у медичному одязі – один з важливих факторів, не варто вибирати розмір впритул, одяг не повинен обмежувати рухи. Тому вважається, що найкращим буде одяг з невеликим допуском на свободу облягання в межах від 4 до 8 см – залежно від фасону і особливостей фігури.фото greenmedical.com.ua

З приводу кольору – тут все залежить від того, чи є певний дрес-код у медичній установі. Можна вибрати одяг у корпоративних кольорах, а якщо обмежень за кольором немає – тоді вибір значно збільшується: від ніжних пастельних відтінків рожевого, блакитного або зеленого до насичених темних тонів.

Зробити всі необхідні покупки можна на сайті greenmedical.com.ua. Там є великий вибір медичного одягу, а також інструментів для хірургії, медичної апаратури і дезінфікувальних засобів.