День захисту дітей відзначать концертами та флеш-мобами у Харкові (ПЕРЕЛІК ЗАХОДІВ)

01.06.2012 09:52 Культура

Сьогодні відзначають Міжнародний день дітей (International Children's Day).

Це свято багатьом знайоме як Міжнародний день захисту дітей.

Міжнародний день дітей - одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було прийнято в 1925 році на Всесвітній конференції, присвяченій питанням благополуччя дітей у Женеві. Історія замовчує, чому це дитяче свято було вирішено відзначати саме 1 червня.

За однією з версій, в 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у цзе (Фестивалю човнів-драконів), дата якого якраз припала на 1 червня. Завдяки щасливому випадку, день збігся і з часом проведення «дитячої» конференції в Женеві.

Після Другої світової війни, коли проблеми збереження здоров'я і благополуччя дітей були як ніколи актуальні, в 1949 році в Парижі відбувся конгрес жінок, на якому прозвучала клятва про безустанно боротьбі за забезпечення міцного миру як єдиної гарантії щастя дітей. Через рік, в 1950 році 1 червня був проведений перший Міжнародний день захисту дітей, після чого це свято проводиться щорічно.
У Міжнародного дня дітей є прапор. На зеленому тлі, що символізує зростання, гармонію, свіжість і родючість, навколо знаку Землі розміщені стилізовані фігурки - червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, - це символ нашого спільного дому.

Сьогодні у Харкові відбудуться заходи з нагоди свята:

О 13:00 у саду ім. Т. Г. Шевченка почнеться міський захід з нагоди святкування Дня захисту дітей:
о 14:30 - флешмоб «Мільйон мильних бульбашок» перед ККЗ «Україна»;
о 15:00 - підсумковий гала-концерт переможців міського огляду-конкурсу клубів за місцем проживання всіх дев'яти районів міста в ККЗ «Україна».
На 17:00, 18:00, 19:00 у саду ім. Т. Г. Шевченка (на майданчику біля пам'ятника Т. Г. Шевченкові) благодійний фонд «Харківський центр допомоги вагітним» до Дня захисту дітей підготував танцювальний флешмоб «Ми за життя». У флешмобі беруть участь студенти й учні загальноосвітніх шкіл Харкова, повідомляє сайт міськради.

Автор: Администратор сайта