Суперзірку українського фільму 14 разів переїхала машина (ФОТО)

19.12.2013 15:48 Культура
фото кадрів з фільму фото кадрів з фільму

У віці 4 років він отримав опіки шкіри, пошкодивши 45 % тіла. Переніс 7 операцій і 12 переливань крові, після чого вчився заново ходити.

Він і донині перебуває на медичному обліку як людина з обмеженими фізичними можливостями. Важко повірити, що йдеться про українського спортсмена, чемпіона України з пауерліфтингу, автора понад двох десятків силових рекордів, занесених до Книги рекордів України, Росії та Всесвітньої Книги рекордів Гіннеса Дмитра Халаджі. 

Так, йому вдалося відразу на 10 кг побити рекорд легендарного античного силача Бібона, який мізинцем піднімав 152-кілограмовий камінь. За Дмитром залишається поки й інше фантастичне досягнення — «Чортова кузня» — на його грудях кувалдами розбили три бетонних блоки вагою 700 кг, і при цьому Дмитро лежав на вістрях цвяхів.


- Сила закладена в мені генетично, - розповідає спортсмен. - Мій прадід теж був цирковим атлетом. З номером «боротьба з ведмедем» навіть у Петербурзі перед Миколою II і його сім'єю виступав, за що його навіть нагородили сторубльовкою. Прадід заробив в цирку хороші гроші, повернувся в село, зайнявся господарством.У фільмі Дмитро Халаджі зіграв видатного українського борця, боксера, бійця вільного стилю, силача і аріста цирку, який у 1930-х роках, об'їздивши весь світ зі своїми неймовірними трюками, був визнаний найсильнішою людиною планети, Івана Фірцака.До речі, у Івана Фірцака і 63-кратного рекордсмена Книги рекордів Гіннесу, який зіграв Фірцака в фільмі, силача Дмитра Халаджі схожа не лише зовнішність, але й, частково, біографія. Так, Халаджі заради зйомок в українській кінострічці за найскромніший гонорар, відмовився від дуже вигідної пропозиції в Америці.


- Мені і моїй родині пропонували (і пропозиція все ще в силі) американське громадянство, - розповідає новоспечений актор. - Але в Штатах мені щодня снилася Батьківщина. Людина, яка не перебувала тривалий час за кордоном, мене не зрозуміє. Вдома й стіни допомагають.


У якості актора Дмитро Халаджі почував себе як риба в воді. Адже чоловіку треба було грати самого себе — циркового атлета.
- Всі штанги та гирі — справжні. Коля я показав Дмитру склад із штангами та гирями, він мені сказав: “Який рай”, ділиться спогадами зі зйомок Віктор Андрієнко. - Штангу, яку Дмитро підіймав, важила близько 180 кілограмів, а у ті часи вага чемпіонської штанги була 120. Для кадру треба було показати, що Іванові важко, але з Дмитром така проблема — йому було зовсім не важко 16 разів підіймати цю штангу. Для цирку — це класно, а ось для кіно ж треба, щоб було по-іншому.


Витримати розбиття каменю вагою 250 кілограмів на своїх грудях, лежачи при цьому на платформі із цвяхами, 14-разове перетинання свого тіла автівкою, підняти з легкістю віз із десятьма людьми — всі сцени реальні, все це робить одна людина — Дмитро Халаджі.


- Машина, яка переїжджала мене у фільмі, важить 1, 4 тони. Раритетні автомобілі неважкі, - розповідає, на перший погляд, нереальні речі український силач. - А щоб ви розуміли, в цирку мене переїжджають “газель”, наповнена людьми, вага якої доходить до трьох тон. Іноді в день у мене по три таких виступів із “газеллю”.

Катерина Терещенко

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта