До Харкова йде "Французька весна". Програма фестивалю

04.04.2017 06:00 Культура
Фото із соцмережі Фото із соцмережі
Щорічний міжнародний фестиваль «Французька весна» пройде в Харкові із 7 по 29 квітня.

Як повідомив радник з питань культури та співробітництва Посольства Франції в Україні та директор Французького інституту в Україні Паскаль Сліванські, в цьому році Україна і Франція відзначають 25 років співробітництва, і «Французька весна» є прекрасним прикладом цієї співпраці.

За словами організаторів, фестиваль «Французька весна» представляє різні елементи культури Франції. Проект заснований в 2004 році, і відтоді він проходить в Україні щорічно. Цього року фестиваль розширив свою географію: до Києва, Дніпра, Запоріжжя, Львова, Одеси, Рівного та Харкова приєднуються Бердичів та Івано-Франківськ.

Під час фестивалю харків'яни зможуть побачити дві франко-українські театральні копродукції - спектакль «Антігона» і балет з елементами брейкинга «Переміщення». Вистава «Антігона» - це задум французької постановниці, який знайшов втілення за допомогою таланту українського жіночого театрально-музичного гурту «Dakh Daughters». А «Переміщення» поєднало своєрідний стиль брейк-дансу українських танцівників і ліричність, властиву французькому хореографу, що поставив цей сучасний балет. Ці проекти вже оцінила київська публіка.

На любителів кіно чекає весняна підбірка ретроспективи, а також «Ніч короткого метра», без якої не обходиться жодна «Французька весна». Також гостей фестивалю чекають концерти, інтелектуальні обміни і безліч інших цікавих проектів. Про це повідомляє сайт Харківської міської ради. 

З повною програмою заходів фестивалю «Французька весна» в Харкові можна ознайомитися ТУТ.

Організатори фестивалю - Посольство Франції в Україні, Французький інститут в Україні, мережа «Альянс Франсез» в Україні при підтримці урядових і неурядових установ України.

Микола Мельник

Автор: Администратор сайта