Фільм харківського кіномитця номінований на Оскар

19.02.2024 21:01 Культура
Фото: LEON KLEIN/ANADOLU AGENCY VIA GETTY IMAGES Фото: LEON KLEIN/ANADOLU AGENCY VIA GETTY IMAGES

Вперше українська кінострічка отримала Премію Британської академії кіно та телевізійних мистецтв – BAFTA. 

Цьогоріч її дали фільму журналіста і режисера Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» в категорії «Найкращий документальний фільм», повідомляє «Слобідський край».

Нагороду вручили 18 лютого у Лондоні, йдеться на сайті BAFTA.

Документальний фільм розповідає про облогу Маріуполя у 2022 році. На самому початку повномасштабного вторгнення російських окупантів у місті лишились журналісти, які працювали для інформаційної агенції Associated Press. Він містить реальні кадри боїв за місто, завдяки пресі вдалося задокументувати та показати всьому світові злочини, які вчиняли російські військові. Також стрічка цінна тим, що доносить до нас важливі деталі спротиву українців під час одного з найтрагічніших етапів війни.

Фільм зняла команда Associated Press: відеограф, фотограф, режисер Мстислав Чернов, продюсерка, журналістка Василиса Степаненко та фотограф Євген Малолєтка. Зазначимо, що Мстислав та Василіса — харків’яни.

Стрічка з’явилася завдяки надзвичайним зусиллям його творців. Лише частину відеоматеріалу вдалося переслати з Маріуполя онлайн, поки ще був зв’язок. Ризикуючи життям, більшість відзнятих кадрів Мстислав Чернов вивіз через гуманітарний коридор 15 березня 2022 року. Згодом режисер у співпраці з командою програми документальних фільмів Frontline створив кіно «20 днів у Маріуполі».

Фільм отримав дуже високі рейтинги серед кінокритиків та глядачів. Раніше, 27 січня 2023 року, фільм здобув приз глядачів на американському фестивалі незалежного кіно «Санденс». Також протягом року він зібрав низку нагород на вітчизняних та закордонних кінофестивалях. Мстислав Чернов отримав також Пулітцерівську премію. А тепер приніс українському кінематографу і першу в історії Премію Британської академії кіно та телевізійних мистецтв.

Наразі «20 днів у Маріуполі» також номінований на Оскар.

Автор: Дмитро Саломанка