Лелека-велетень та острів кохання - символи Харківщини (ФОТО)
У Зачепилівці візитівка району цього року навіть маленький ювілей відсвяткувала – 15-річчя. Саме стільки років на в’їзді до району стоїть лелека. Те, що гостей зустрічає саме цей птах – символічно, адже лелеки здавна живуть у цьому краї.
Зараз зачепиляни вже не уявляють кордон району без білого цибатого птаха, що, як оберіг, боронить землі від усього лихого. Пам’ятаючи приповідку про лелек, що вони дітей з вирію приносять, хтось, може й жартома, причепив йому до дзьоба колиску. Тепер молодята прикрашають її стрічками.
Увесь центр Великого Бурлука потопає у блакитних ялинах. Цілу алею висаджено на вулиці Радянській, ростуть пишні хвойні на вулиці Жовтневій і Шевченка.
Посадили їх тут на початку 80-х років з легкої руки тодішнього керівника району Віктора Курянова. І зараз дерева так розрослися, що о будь-якій порі року не можна відвести очей від блакитних красунь. До речі, роки зо три тому по вулиці Леніна висадили молоді дерева. А ще сюди кожного року приїздять лісники із інших районів, аби зібрати шишки блакитної ялини для насіння.
У Краснокутському районі пишаються унікальною природою. Тут розташований один з найстаріших в Україні дендропарків, якому вже понад 200 років. За однією з версій, його було закладено в 1793 році на місці Петропавлівського монастиря, який згодом було закрито за наказом Катерини ІІ. Трохи згодом цариця подарувала землі Назару Олександровичу Каразіну.
Свого часу Каразіни завезли сюди близько 600 видів рослин з Японії, Китаю, Америки, Канади, Франції, Німеччини й інших країн. Саме тут уперше в Україні прижилися клен, акація, платан, софора і ще близько 50 видів рослин.
У дендропарку є декілька озер, на одному з них ще Каразін насипав острів, який місцеві називають «Островом кохання». А ще на території парку є унікальні підземні спорудження Петропавлівського чоловічого монастиря.
Інна Пирлик, Тетяна Василець, матеріал з газети "Слобідський край" №113 від 21.09.2013