«Не сваріть мене за помаранчевий фломастер для прапора, іншого у мене немає»

12.04.2022 15:30 Культура

Такий припис зробив один з учнів Люботинської спеціалізованої мистецької школи-інтернату «Дивосвіт», де навчаються талановиті діти з усієї Харківської області, відправляючи свою роботу на онлайн-виставку «Все буде Україна!». В ній взяли участь більше 200 робіт учнів інтернату.

У  «Дивосвіті» навчалися талановиті діти з усієї Харківської області: і з самого Харкова, і з доволі великих міст, і з невеличких сіл. Головним критерієм для зарахування до закладу завжди була обдарованість дитини, а не фінансовий стан батьків. Виставки юних художників тут проводили регулярно і цю під назвою «Все буде Україна» планували провести навесні разом з Харківським обласним організаційно-методичним центром культури і мистецтва. За словами організаторів – викладачів школи-інтернату Олександра Вакуленка та його дружини Тамари – таку назву вибрали тому, що в грудні, коли обирали час проведення виставки, у повітрі вже відчувалась напруга, але про те, що буде війна, тоді ніхто не міг і подумати. 

– Роботи почали надходити ще до початку війни, вони відрізняються від тих, що були зроблені після 24 лютого, – розповідає Олександр Вакуленко. 

Справді – щира радість, милування красою рідної землі на дитячих роботах змінилися на образи туги, розпачу та протесту проти війни, а світлі кольори – на чорний, сірий та червоний. Самі учні зараз розкидані не тільки по всій Харківщині або Україні, а й по всій Європі. Не зважаючи на це, у виставці взяли участь десь 100 із 150 учнів.