Діти Чугуєва малюють війну заради миру

29.03.2022 14:55 Чугуїв
Фото: chuguev-rada.gov.ua Фото: chuguev-rada.gov.ua

З перших дній війни в Чугуєві Харківської області серед учнів художньої школи імені Рєпіна оголосили проведення онлайн-акції "Діти України проти війни". Наразі в ній взяли участь 70 учнів – майже половина тих, хто навчається у школі.

Чугуїв був одним з тих населених пунктів, який піддався бомбардуванню в перші хвилини війни.  Його діти на власні очі бачили, все жахіття, яке відбувалось навколо. Будівля школи теж постраждала від обстрілів. Але вже 25 лютого адміністрація школи оголосила акцію  – проведення онлайн-виставки "Діти України проти війни". На її першому етапі в акції взяли участь 15 учнів. 


– Це була спроба налагодити зв'язок з учнями, підтримати їх, відволікти від переживань та переключити на творчість, – говорить директор школи Володимир Непомнящий. – Зараз акцію продовжено, і в ній взяли участь ще 55 наших дітей. Частина з них залишилась у Чугуєві і сидить у підвалах під час бомбардувань, когось відправили  до бабусь-дідусів по селах Чугуївщини або Харківщини, хтось опинився в інших областях або за кордоном: у Польщі, Чехії, Словакії, Австрії.  Вік учасників – від 10 до 17 років.


За словами директора, організаційну частину взяли на себе викладачі: вони намагаются зв'язатися з кожним учнем та підтримувати цей зв'язок, адже сподіваються зібрати учнів на навчання після війни. А поки що збираються в квітні розпочати навчання онлайн, адже саме навесні в Чугуївській дитячій художній школі імені Рєпіна найгарячіша учбова пора. 

Читайте також: Каразінський університет відновлює дистанційне навчання


Щодо онлайн-виставки, то тут є думка зробити її міжнародною, адже школа має хороший досвід проведення міжнародних заходів. На думку  Володимира Непомнящего, саме дитячі роботи – неупереджені, щирі, талановиті – справляють враження набагато більше, ніж будь-які слова.  Тож дізнатися про те, що відбувається в Україні, про її боротьбу та віру в перемогу світ зможе "з перших рук".

Автор: Інна Можейко