Одноповерховий Харків (ФОТО)

17.08.2015 10:57 Культура
Фото Віктора Кочетова Фото Віктора Кочетова

Журналісти інколи привертають увагу читачів заголовками найвищий, найперший, найкрасивіший. Дотримуючись цієї традиції, скажемо, що колись, у сиву давнину, наше місто було одноповерховершим

На фото ХІХ століття район перетину сучасних вулиць Клочківської і Космічної, а поряд на фотографії та ж сама місцевість у наші дні.
Ось так - було одноповерховим, а стало багатоповерховим.
Але при всій швидкості прогресу одноповерхова забудова збереглася не тільки на околицях, а й в самому центрі міста.

Майже всім збереженим до нашого часу одноповерховим будівлям сто і більше років, не всі вони становлять яку-небудь архітектурну цінність, але кожен будинок має свою історію – вже відому або майбутню, ту, яку напишуть допитливі краєзнавці.

1. Два фото. Перетин вулиці Клочківської та Космічної. Фото ХІХ століття і фото сучасного міста.2.Вулиця Володимирська. Нічим не примітний з точки зору архітектури будинок з меморіальною табличкою, де написано, що в цьому будинку з 1906 по 1930 рік жила Клавдія Іванівна Шульженко. Хто така Клавдія Іванівна, знають не тільки харків’яни.

3. Вулиця Данилевського, 9. Екзотичний будинок з колодними стінами, спорудження 1915 року, зараз за цією адресою знаходиться Музей історії обласної клінічної лікарні.

4. Вулиця Ганни, 3. Особняк за свою історію змінив багато мешканців та хазяїв, як до революції, так і після революції.

5. Вулиця Артема, 7. Зараз будівля перебуває чи то в стадії руйнування, чи в стадії реставрації.

6. Вулиця Пушкінська, 100. Колишня садиба С. Я. Толкач, спорудження 1910 року.

7. Вулиця Скрипника, 9. Особняк належав різним господарям, а в даний час належить «Укртелекому».

8. Вулиця Каразіна. Стан хороший, належність незрозуміла.

9. Вулиця Мироносицька, 58. Знаходиться на розі вулиць Мироносицької та Каразіна. Побудований на початку ХХ століття на замовлення шведського консула і купця Мінха, за проектом відомого архітектора Олександра Гінсбурга.

Віктор Кочетов

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта