Пам'ятник учасникам військових дій відкрили у Печенігах (ФОТО)

26.09.2014 14:16 Культура
Фото Харківської облдержадміністрації Фото Харківської облдержадміністрації

Сьогодні у Печенігах в сквері Пам’яті відкрили меморіальний комплекс воїнам афганцям, ветеранам збройних сил, учасникам локальних війн миротворчого контингенту.

Цього року виповнилася 25 річниця виводу радянських війск з Афганістану. 15 лютого 1989 року для багатьох українців став днем, коли закінчився відлік врат людських життів. Багато горя, біди і страждань принесли нашому народу десять років жорстоких битв в чужому краю. Тож у лютому в славу живим та в пам’ять загиблим в сквері Пам’яті була закладена капсула, а 26 вересня урочисто відкрили меморіальний комплекс.

- Так вийшло, що меморіл відкрили в непростий для України час. Нас підтримали люди від влади, підприємці і самі афганці, - розповідає голова ветеранської організації воїнів Афганістану в Печеніжському районі Володимир Бусяк. - Всі активно підключилися до роботи, як то кажуть, строїли усим селищем, працювали в основному по вихідним.

Над проектом пам’ятника працювали спільно. Кожна його частина має своє значення. Три глиби різних розмірів — це три покоління захисників Вітчизни. Найбільший камень — це воїни Великої Вітчизняної війни, середній — військові, що брали участь у локальних конфліктах, найменьший — воїни-інтернаціоналісти (пам’ятник проектувався у мирний час). Але на відкритті меморіалу домовилися, що найменьша глиба також буде символізувати сучасних українськіх війскових, які у цей тяжкий час захищають Україну.

Шматченко Юлія

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта