Сьогодні день Апостола і євангеліста Матвія

29.11.2013 06:30 Культура
http://www.brooklyn-church.org/ http://www.brooklyn-church.org/

Левій Матвій - один з дванадцяти апостолів (учнів) Ісуса Христа , персонаж Нового Завіту.

За традицією, він вважається автором Євангелія від Матвія , імовірно написаного арамейською мовою .
Згаданий в списках апостолів в Євангелії від Матвія ( 10:03 ), від Марка ( 3:18 ), від Луки ( 6:15 ) , а також в Діяннях Апостолів ( 1:13 ) . Іноді Євангелія його називають Левій Алфеєв , тобто син Алфея .
Єдиний достовірний факт, про який пишуть Євангелії, - це те, що Левій Матвій був митарем , тобто збирачем мит. У тексті Євангелія від Матвія апостол названий « митник Матвій » , що можливо вказує на смирення автора, так як митарі глибоко зневажалися іудеями.

Про подальше життя Матвія майже нічого не відомо. За одними джерелами , він проповідував в Ефіопії , де був замучений близько 60 року ; за іншими , він був страчений за проповідь християнства в малоазійському місті Іераполіс.

Ще одна версія каже про страту апостола в римській фортеці Апсарос , яка знаходиться в Грузії , в місті Гоніо . Могила апостола за однією версією знаходиться в Гоніо , за іншою - в італійському місті Салерно.

Святий апостол і євангеліст Матвій часто зображувався на іконах і творах мистецтва. Три картини з життя апостола кисті Караваджо належать до видатних шедеврів живопису.

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта