Сьогодні день памяті святих Міни, Єрмогена і Євграфа

23.12.2013 06:30 Культура
iconsv.ru iconsv.ru

Різдвяний піст принисує сьогодні їсти гарячі страви без олії.

Святі мученики Міна , Гермоген і Євграф постраждали за віру в Христа за імператора Максиміна ( 305-313 ) .

Святий Мина був посланий імператором з Афін до Александрії для придушення заколотів , що виникли між християнами і язичниками. Володіючи даром красномовства , Мина відкрито став проповідувати християнську віру і навернув до Христа багатьох язичників . Дізнавшись про це , Максимін направив до Олександрії єпарха Єрмогена для суду над святим , а також наказав очистити місто від християн.

Гермоген , хоча і був язичником , але відрізнявся благочестям. Вражений довготерпінням святого Мини при катуваннях і його чудесним зціленням після страшних тортур , він сам увірував в Істинного Бога.

Тоді Максимін сам прибув до Олександрії . Але ні вражаюча стійкість при катуваннях , яким були піддані святі Міна та Гермоген , ні чудеса , явлені Богом у ті дні в місті, не пом'якшили імператора. Імператор власноручно порубав святого Євграфа , секретаря святого Мини , а святим мученикам Міні і Єрмогену наказав відрубати голови.

Мощі святих мучеників , кинуті в залізному ящику в море , були згодом знайдені і перенесені до Константинополя . Імператор Юстиніан побудував храм в ім'я святого мученика Міни Олександрійського . Святий Йосип піснописець склав канон на честь святих мучеників.

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта