Сьогодні визначають чи буде рік ситим, чи, навпаки, голодним
Якщо день багатий снігом, то зима буде сніжна. Якщо лід на річці до цього дня стає купами, то і хліба будуть купи, а гладко - так і хліба буде гладко, говорить народна мудрість.
19 листопада — це також День святителя Павла і Варлаама Хутинського.
СВЯТИТЕЛЬ ПАВЛО, архієпископ Константинопольський, був обраний на патріаршу кафедру в 340 році, коли в Церкві знову спалахнула аріанська єресь. Неодноразово його проганяли з країни за його боротьбу з аріанцями, до яких належав сам імператор Констанцій. Востаннє він був відправлений на заслання до Вірменії, в місто Кукуз, де прийняв мученицьку кончину. Коли Патріарх звершував Божественну літургію, увірвалися аріани і задушили святого його святительським поясом (омофором). Сталося це в 350 році.
Варлаам Хутинський жив у XII столітті, був сином знатного новгородця. У юнацькому віці він прийняв постриг, оселився на відокремленому пагорбі, в урочищі, що називався Хутинь, за 10 верст від Новгорода. Тут він вів суворе життя, здійснюючи безперестанні молитви і дотримуючись дуже строгого посту. Сам рубав ліс, пиляв дрова, орав землю. До нього зібралися деякі жителі Новгорода, які бажали розділити з ним труди і подвиги. Варлаам говорив: "Будьте завжди лагідні і до всіх ставтеся з любов'ю". Незабаром була споруджена церква і заснований монастир. Помер преподобний Варлаам 19 ( 6 ) Листопад 1192.