Творча зустріч з Михайлом Боярським пройде у Харкові

10.02.2014 14:15 Культура
http://www.zvezdanutye.com/ http://www.zvezdanutye.com/

1 лютого завершився перший відбірковий тур VІ Міжнародного кінофестивалю “Харьковская сирень”. За срібну гілочку бузку змагатимуться 255 кінематографістів з 51 країни світу. 

Заявки на участь у фестивалі оргкомітет заходу приймав до 1 лютого. Єдине виключення зробили для молодого філіппінця, який запізнився на два дні. Таким чином, географія учасників у порівнянні з минулим роком суттєво розширилася і налічує 51 країну. Окрім широкого представництва європейських країн серед учасників Японія, Австралія, Бразилія, Аргентина, Нігерія, Тайвань, Ліван, США, Єгипет, Іран та інші.

- Це буде по суті антологія світового кіномистецтва, антологія шкіл кіно, які представлені на сьогодні. Це унікальна можливість, якою слід обов'язково скористатися, - зазначила директор Департаменту масових комунікацій Харківської обласної державної адміністрації Вікторія Маренич.

Уже наступного тижня розпочинає свою роботу селекційна комісія на чолі з Наталею Черкасовою, Володимиром Миславським та Костянтином Кеворкяном. До квітня вони мають оголосити попередніх фіналістів. 

Нагадаємо, короткометражні стрічки змагатимуться у трьох жанрових напрямках. Наймасовішою залишається категорія ігрового кіно (185 робіт), документалістика (47 робіт) і анімація (23 роботи).

- Цікаво спостерігати, у яких напрямках розвивається молодь: де вони шукають ідеї, які тенденції їх живлять. Приємно відзначити, що цього року, незважаючи на політичну ситуацію і заголовки новинних порталів, усі роботи, представлені на кінофестиваль, менш криваві, аніж торік, - сказала Вікторія Маренич. 

До оргкомітету надходила велика кількість запитань, чи відбудеться взагалі “Харьковская сирень” у зв'язку з нинішньою ситуацією у країні. Та й самі ВІП-гості переймалися долею фестивалю у зв'язку із політичними перепетіями в Україні. Вони телефонували, писали, запитували чи не відмінили фестиваль, чи є у Харкові барикади?

- Ми не бачимо жодних підстав у нашому рідному місті, щоб такий масштабний захід, який став візитівкою міста, підкорився певному перебігу часу, тим обставинам, які порушують наш розмірений темп життя. Кінофестиваль буде! - зазначила Вікторія Маренич.

Нагадаємо, концепція фестивалю на тему “Зустріч мушкетерів” не змінюється. Вона відбудеться 30 травня 2014 року. До Харкова приїдуть Д’артаньяни Жеррар Барре і Михайло Боярський, Атос - Веніамін Смехов, Портос – Валентин Смірнитський, Констанція – Ірина Алферова. Участь у фестивалі також візьме режисер славнозвісної рідянської стрічки "Д’Артаньян і три мушкетери" – Георгій Юнгвальд-Хількевич.

Із Михайлом Боярським, зокрема планується провести творчу зустріч. За словами Вікторії Маренич, актор не любить відвідувати різноманітні фестивалі, однак для "Харьковской сирени" зробив приємний виняток. Вона також зазначила, що ніхто з акторів не висунув жодного райдера, а оргкомітет фестивалю сплачує лише проїзд та проживання запрошених зіркових гостей. 

 Тетяна Василець

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта