У найстарішому архіві України провели модернізацію і комп'ютеризацію

29.11.2013 14:50 Культура
http://uk.wikipedia.org/ http://uk.wikipedia.org/

За останні 3 роки суттєво зміцнена матеріально-технічна база Державного архіву Харківської області – одного з найстаріших архівів України.

Про це сьогодні в ході прес-туру до Державного архіву Харківської області в рамках Днів відкритості регіону на виконання соціальних ініціатив Президента України повідомив заступник голови - керівник апарату ХОДА Василь Хома.

- За останні роки комп’ютерізовано 29 робочих місць, модернізовано сайт архіву, встановлено системи відеонагляду. В будівлі по вул. Мироносицькій, 41 здійснено капітальний ремонт систем каналізації, частково систем опалення та водогону. В липні 2013 року рішенням сесії Харківської обласної ради затверджено Програму розвитку архівної справи на 2013 – 2016 роки, на виконання якої цього року в найстарішій будівлі архіву по пр. Московському, 7 виконано капітальний ремонт електроустаткування, освітлення та електричної мережі, – сказав він.

Архів було засновано у 1880 році. Сьогодні у трьох будівлях архіву зберігається більше 2,5 млн. справ. Найстаріші документи - метричні книги, що містять інформацію про народження, шлюб, смерть, відносяться до середини 18 сторіччя. Найстаріша метрична книга Миколаївської церкви Харкова датована 1774 роком.

Задля зручності користувачів в архіві працює читальна зала. Щорічно співробітниками відділу виготовлення копій та реставрації документів оцифровується близько 80 тисяч документів. На сьогоднішній день вже виготовлено майже півмільйона цифрових копій. З 2005 року створено офіційний сайт Державного архіву Харківської області.

Джерело: ХОДА
Автор: Администратор сайта