Унікальних ведмедів Тедді, Наполеона і Чарлі Чапліна зібрали під одним дахом у Харкові (ФОТО)

09.01.2014 11:10 Культура
фото Віктора Кочетова фото Віктора Кочетова

«Сезон ляльок» відкрито в інформаційно-виставковому центрі «Бузок». Виставка триватиме до 12 січня.

Понад 200 безмовних ляльок створені як за традиційними технологіями, так і за авторськими ідеями з натуральних матеріалів — вовни, бавовни.

Загалом, фантазія тут б’є джерелом. Керамічні, глиняні, із фарфору, пап'є-маше... Дивовижні постаті зібралися на виставці: Дід Мороз і Снігурка, День і Ніч, Чарлі Чаплін, Наполеон і його вояки, знамениті злодюжки Карл і Клара теж тут. Ось лялька сидить за кавницею і складається таке враження, що ароматний напій вона готує саме для вас. А ось на коні везе свою дівчину чорновусий козаченько, поряд із закоханими бенкетують сиром смішні щурята за маленьким столиком. Ведмедики в чудернацьких капелюшках та з чіпками, українські мотанки поряд із іграшковими китайцями та індіанцями, янголята, леді у пишних вбраннях і навіть жук-музика із трубою! Хтось завмер у танці, хтось стрибає, а хтось просто поважно стоїть. Ще мить — герої оживуть і простягнуть до тебе свої руки.

Більше фото дивіться тут.

Із 40 майстрів, які представили свої роботи для цієї казкової виставки, 38 — члени Харківського об'єднання майстрів авторської ляльки (ХОМАК). За словами організатора об'єднання Наташі Веселовської, цього року ХОМАК відзначить своє восьмиліття. Це перший в Україні творчий союз, який зібрав разом лялькарів і теддистів (майстрів, що виготовляють плюшевих ведмежат), не тільки професіоналів, але й аматорів.

- За цей час ми посіли гідне місце серед майстрів і творчих спілок України та Росії, що займаються авторської лялькою і ведмедиками Тедді, - розповідає Наташа Веселовська. - Наші майстри є постійними учасниками різноманітних виставок міжнародного рівня не тільки в Україні, але й у Росії, Німеччині, Нідерландах.

Митці відзначають, що кількість людей, яка цікавиться авторською іграшкою і ляльками, в останні роки стрімко зростає. Долучаються до хенд-мейду переважно дорослі.

Тетяна Василець

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта