Зірка у рідному місті. Танцівниця Олена Пуль про те, як перемогти в шоу та навіщо повертатися додому

29.08.2014 09:24 Культура

Харків’янка Олена Пуль – фіналістка проекту «Танцюють всі – 3», переможниця шоу «Танці із зірками», і по праву одна з кращих «бальниць» України.

 Після телетріумфу кілька років тому її життя круто змінилося. І ми вивідали, як.

Бізнес-вумен не вдалася

Сьогодні в Олени Пуль мережа своїх танцювальних студій у Харкові, концерти й майстер-класи. Вона навіть встигла попрацювати у кліпах українських артистів (співачки Лавіки та гурту «Алібі»). Проте, успіх її ніскільки не змінив. Танцівниця знаходить час, щоб спілкуватися зі своїми прихильниками, сама викладає хореографію, не боїться труднощів і володіє вмінням поєднувати безліч справ одночасно. За веселу вдачу, доброту, чуйність і поступливий характер цю дівчину люблять усі, хто хоч трохи її знає або просто бачив по телебаченню. Рідні та близькі називають її Пулькою, адже вона все встигає та планомірно йде до своєї цілі. Навіть на інтерв’ю з кореспондентом «СК» Олена, як справжній спортсмен, не запізнилася ані на хвилину. Але ж перед цим в неї були заняття у школі танців та зустріч із колективом барабанщиків – Олена ставитиме хореографічний номер для їхнього виступу. Танці нині в моді.

– Часто по допомогу звертаються молодята, – розповідає Олена. – От нещодавно ми на весіллі організовували флешмоб. Це був сюрприз для нареченої. Усі гості брали участь у ньому.

Своїх учнів у Школі танців Олена Пуль називає «діточками», хоча деякі з них навіть трохи старші за свого тренера. Справа, каже, не надто прибуткова. Проте робить дівчину щасливою.

– Ну, не вийшла з мене бізнес-вумен, – зізнається Олена. – Для мене моя школа – це не комерція, а справа життя.

Голос народу

Усе почалося у 1996 році, коли дев’ятирічна дівчинка Оленка прийшла на урок з бальних танців і закохалася в них на все життя. Потім були роки репетицій, виступів, перемог і поразок. Вищу освіту дівчина отримувала паралельно зі своєю танцювальною справою. До речі, вона має цілих два дипломи про вищу освіту: Харківського державного університету будівництва і архітектури та Харківської державної академії фізичної культури і спорту. А от професійної хореографічної освіти дівчина не має. Та вона, на думку танцюристки, й не потрібна.


– Я вже відвідала стільки майстер-класів, стільки навчальних поїздок зробила в Європу, а також у Ізраїль, танцювальні компанії якого сьогодні є лідируючими у світі. Для оволодіння саме сучасним танцем всього цього вистачає не менше, ніж академічних знань, отриманих у виші, – вважає Олена.

Жителі Харківщини мають пам’ятати, як у квітні 2012 року біля Харківської облдержадміністрації відбувалась незвичайна акція. Натовп молоді розгорнув велике полотно з написом: «Поверніть Євгена та Олену». На вулицях і в танцювальних залах у Харкові збирали підписи на підтримку петиції про повернення Олени Пуль і Євгена Панченка на проект «Танцюють всі. Повернення героїв». Представники фан-клубів проекту визнали необ’єктивними оприлюднені результати глядацького голосування, а також суб’єктивною позицію суддів шоу – Олексія Літвінова і Франциска Гомеса. За два дні харківські танцюристи зібрали більше 2000 підписів.
Таку любов та підтримку земляків Олена Пуль отримала й тільки-но потрапила на проект «Танцюють всі!». П’ять років тому Олена на відбірковому кастингу третього сезону проекту доводила всім, а головне – собі, що має потрапити на цей проект. І довела – дівчина стала фіналісткою проекту, увійшовши до двадцятки кращих танцівників країни. Сьогодні вона вже є асистентом Влада Ями у відборі танцювальних талантів країни та створенні номерів на проекті.

– Головне, аби не було фальші, – ділиться секретом свого успіху на проекті Олена. – Коли ти живеш танцями і не думаєш, чи вдасться тобі пройти у фінал, чи ні, то успіх тобі гарантовано.

Третій сезон проекту Олена Пуль називає найбільш «дружним та сімейним». Наприклад, один з учасників проекту, Костянтин Коваль, з яким у Олени були досить жорсткі відносини, сьогодні приїздить до неї у Харків як старий друг. Мабуть, також ніколи не забуде Олена й тренерів проекту. Адже з учасниками шоу працювали всесвітньо відомі хореографи, які ставили номери для Мадонни, Кайлі Міноуг, Брітні Спірс тощо.

«Румба під дощем – це вибух мозку»

Не встигла танцівниця відпочити від проекту «Танцюють всі!», як через декілька місяців під її керівництвом затанцював популярний співак української естради – Стас Шурінс. Спочатку Олену навіть «примірювали» в пару з Тимуром Родрігезом, але від долі не втечеш.

– Я дуже щаслива, що нас поставили тоді в пару зі Стасом, адже його можна назвати «своєю» людиною, – згадує події проекту «Танці з зірками» Олена. – Мені дуже сподобалося працювати з ним. Ми схожі навіть багатьма поглядами на життя, і це допомагало на тренуваннях і під час ефірів.

З першого ефіру «Танців з зірками» пара Стаса й Олени зайняла лідируючі позиції в рейтингу оцінок суддів шоу, і головне – у глядацьких серцях. З часом суддівський склад схаменувся: не можна ж стільки їх хвалити! І почав їм ставити не завжди справедливі бали. Проте на глядацьку любов до Шурінса і Пуль це ніяк не вплинуло, і пара увійшла до фіналу проекту.

– Це колосальний досвід, – ділиться танцівниця. – Ти шукаєш способи, як за одне тренування пояснити людині те, на що у танцівників йдуть роки, як виробити координацію, які вправи придумати. Це також величезний досвід в акторській грі, адже кожен номер тут – це історія, яку ти зі своїм партнером-зіркою маєш не просто передати, а пережити. Ми прагнули робити все, щоб глядач нам повірив.
Латиський вокаліст Стас згідно з особливостями своєї національності та звичайному для себе ліричному образу, мабуть, повинен був повільно вальсувати по паркету, а йому підкорилися різні танцювальні стилі: від енергійного джайву до емоційного пасадоблю. Кожна з постановок була насичена складними підтримками, було навіть танцювальне соло співака.

– Найулюбленіший номер для мене – це «Румба під дощем», адже це вибух мозку, бо, не шкодуючи нових туфель, костюмів, ми поринали у цей дощ, – згадує Олена Пуль. – Такого ще ніхто не виконував на сцені.
Олена змогла знайти спільну мову не тільки зі своїм партнером, а й з іншими учасниками шоу «Танці з зірками».

– Цей проект став здивуванням для мене, адже конкуренції не було взагалі, – каже Олена. – З танцюристами дружу зі всіма. А із зірок подружилася з Анфісою Чеховою, вона така щира і добра людина. Було дуже кумедно спостерігати, як вона переживає за свої виступи, за свою фігуру, за інших учасників. Також мене дуже підтримувала Лілія Ребрик, попри те, що останнім часом ми були конкурентками. Зараз я часто їжджу до неї в Київ, бавлюся з її донькою.

Усім постам: голосувати за харків’янку!

Три з половиною місяці тривали репетиції, генеральні прогони, чисельні ефіри на проекті, і ось у фіналі залишились четверо учасників: Олена та Стас, а також Лілія Ребрик та Андрій Дикий. Пари так здружилися, що ставилися до результатів sms-голосування глядачів як до формальності. Проте свій переможний результат Олена Пуль досі вважає однією із найяскравіших подій життя.

– Не вірю досі в те, що нас могла підтримати така кількість людей. Свою перемогу я усвідомила тільки за тиждень після проекту, – розповідає з посмішкою на обличчі Олена. – Виграш ми чесно розділили зі Стасом, він на ці кошти знімав кліп.
За час участі у проекті Олена Пуль впевнилася, що це не лише боротьба учасників, а ще й справжня битва груп підтримки.

Цікава історія відбулась під час голосування з дядьком Олени. Одного разу чоловік порушив правила дорожнього руху, їдучи за кермом. І коли його зупинив інспектор ДАІ, родич танцівниці не розгубився та попросив чоловіка проголосувати за свою племінницю, відправивши повідомлення з номером їхньої з Шурінсом пари. Інспектор, у свою чергу, теж не розгубився і передав по рації усім постам проголосувати за харків’янку.

Після участі у всеукраїнських шоу Олена залишилась на деякий час у Києві, але з часом вирішила повернутися у рідний Харків. Дівчина жартує, що їй вже можна проїзний купувати на потяг Харків – Київ, адже зі всіма цими проектами їй доводиться жити на два міста.

Весь свій час Олена Пуль проводить у своїй другій домівці – власній Школі танців. Якщо випадає вільний час, за словами дівчини, вона присвячує його теж танцям: робить дизайнерські афіші для виступів, знімає танці та монтує відео, шиє сценічні костюми тощо. А на запитання «Якою танцівниця себе бачить себе через десять років?», дівчина відповідає по-спортивному зважено та лаконічно:
– Я хочу жити в гармонії, приносити радість і щастя своїм рідним та близьким, незважаючи на те, чим я буду займатися: танцями, викладанням або ще чимось іншим.

Катерина Терещенко, матеріал з газети "Слобідський край" №98 від 16.08.2014

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта