Чому упав кран на Олексіївці. Прокуратура опитала свідків

фото користувачів соцмереж фото користувачів соцмереж
Заступник прокурора Харківської області Костянтин Турков розповів про хід розслідування трагедії на будівельному майданчику на Олексіївці.

Нагадаємо, в результаті падіння  крана загинуло троє людей, троє отримали травми. На місце події виїжджала слідчо-оперативна група із судмедекспертами та експертами Держпромнагляду.

Читайте також: Будівельний кран на Олексіївському ринку упав між двома кафе з людьми (ФОТО)
                       Падіння крана на Олексіївці: троє жінок загинули, двоє у лікарні. Сім'ям допоможуть матеріально

Держпромнагляд розглядає дві версії: незадовільний технічний стан крана й недбале ставлення співробітників до своїх обов’язків.

Відомості про подію внесені до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань, справу кваліфікують за ст. 272 ч. 2 “Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою”.

Це діяння, якщо воно спричинило загибель людей  або інші тяжкі наслідки, карається обмеженням волі  на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до восьми років.  

За словами Костянтина Туркова, слідчі дії наразі тривають, об’єкт знаходиться під охороною. Також заступник прокурора розповів, що в ході слідства виявлено 13 свідків, які підтверджують, що на майданчику велись роботи. Також правоохоронці допитали кранівника, який стверджує, що агрегат був справним.  

 - Є підстави вважати, що кран поїхав через сильний порив вітру, - зазначив Костянтин Турков і додав, що особисто оглядав місце події і побачив, що нижня частина крана була закріплена бетонними блоками. 

Тетяна Василець

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта