Фермера-рекордсмена впіймала на брехні прокуратура

http://europe-today.ru/ http://europe-today.ru/

На Харківщині фермер 7 років нелегально обробляв землю.

Про це сьогодні під час брифінгу в обласній прокуратурі розповів начальник відділу захисту інтересів громадян та держави у сфері земельних відносин Олександр Мельник. Відповідно до українського законодавства, громадянин може взяти в оренду для особистого селянського господарства лише 2 га землі. Якщо ж виділений наділ більший, то треба оформлювати фермерське господарство як юридичну особу.

- Ще у 2007 році у Богодухівському районі громадянину була передена земельна ділянка площею у 40 га, вартістю 870 тис.грн для створення та ведення фермерського господарства. Але навість станом на 2013 рік це фермерське господарство не зареєстрували як юридичну особу. Прокурор відреагував зверненням із позовом до суду про розірвання договору-оренди. Наразі судовий розгляд триває, - сказав Олександр Мельник.

За його словами, схожі правопорушення були зафіксовані також на території Харківського району. Так, громадянка отримала в оренду майже 40 га землі. Позив за цією справою наразі знаходиться у суді.

Олександ Мельник пояснив, що покаранням за таке правопорушення є розірвання договору оренди та повернення земель державі. Штрафних санкцій норми законодавства у цьому випадку не передбачають.

Станіслав Сорока

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта