Харків’янам у Києві погрожували пістолетом та спаленням невідомі (ФОТО)

фото Інни Пирлик фото Інни Пирлик

Харківських активістів, що поїхали до Києва на мирний мітинг, не пустили до столиці невідомі в масках.

Члени громадських організацій міста Харкова до столиці України вирушили учора ввечері. Сьогодні у Маріїнському парку вони планували провести мирний мітинг на підтримку курсу Президента України Віктора Януковича.

- Ми їхали на мирний мітинг, який повинен був проходити у Маріїнському парку, аби підтримати Президента та виступити проти розвалу України, - розповіла приватний підприємець Інна Цеханович.

Проте до пункту призначення вони так і не потрапили. Як розповів один із організаторів поїздки Михайло Літвінов, два автобуси з активістами на вулиці Старонаводницькій о 5:45 зупинилися через те, що їх оточили автомобілі, з яких почали виходити молоді люди в масках з битами.

- Вони перегородили дорогу аварійками і почали до нас підходити. Спочатку до першого автобусу. Вони били автобус металічними предметами та дубинками. Потім підійшли до другого автобусу, - розповідає Михайло Літвінов. - Водій привідкрив вікно і запитав, у чому справа. Вони почали бити вікно палицями. Слава богу, що вікно витримало і не розбилося.

Потім, за словами активіста, невідомі забігли до автобусу та намагалися витягти водія. Але пасажири не дали їм цього зробити. Харків’яни стверджують, в одного із невідомих був пістолет.

- Він тримав палець на спусковому гачку і підходив до кожного. За ним зайшов молодий чоловік із гранатою в руці. Ми думаємо, це шумова граната. Нас обзивали “титушками” і “москалями”. Хоча серед нас багато жінок, - розповідає активіст, - І сказали, якщо ми ще з’явимося у Києві, автобус підпалять.

Серед 98 харківських активістів було 27 жінок.

- Це було жахливо. Ці люди ненормальні. Вони металися, немов дикі, світили ліхтарями нам в очі. Ми були в шоці, - згадує ранкові пригоди Ліліана Дмитренко.

Аби не потрапити під гарячу руку невідомих нападників, харків’яни пішли на їхні умови і повернулися додому. До виїзду з Києва автобуси супроводжували два автомобілі.

 

 

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта