Кулемети, мачете й ножі – на Харківщині та ще у двох областях викрили незаконних торговців зброєю – Фото

Фото: hk.npu.gov.ua Фото: hk.npu.gov.ua

16 квітня харківські поліцейські виявили вдома у фігурантів злочину велику кількість вогнепальної зброї різних калібрів, у тому числі пістолети та кулемети, боєприпаси, мачете та ножі.

На початку 2021 року Управління карного розшуку ГУНП у Харківській області отримало оперативну інформацію про те, що мешканець Харкова може бути причетним до незаконного обігу вогнепальної зброї. Поліцейські провели кілька оперативних комбінацій, у результаті яких задокументовали два факти незаконного продажу вогнепальної зброї.

У січні  поточного року 40-річний зловмисник збув клієнту карабін К-98  системи «Маузер» зразка 1897 року за 9800 гривень. Іншому покупцеві чоловік продав за 35000 гривень автомат МП-40. За вказаним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) ККУ. 

Під час обшуку в помешканні фігуранта виявили зброю та  боєприпаси. Поліцейські вилучили автомат ПМ-40, штик-ніж, піхотний кулемет Дегтярьова, гвинтівку Мосіна, гвинтівку зі штик-ножем, холодну зброю, патрони, наркотичну речовину рослинного походження та мундштук зі скляною колбою. Усі вилучені предмети направлені на експертизу. Чоловіка було затримано в порядку статті 208 ККУ та заарештувано. 

Під час відпрацювання злочинних зв’язків підозрюваного харківські оперативники вийшли на слід ще двох осіб, причетних до незаконного збуту вогнепальної зброї. Так само під час реалізації оперативних комбінацій поліцейські задокументували два таких факти.  Зловмисники запропонували покупцю придбати самозарядну гвинтівку СВТ-40 за 24 400 гривень. Після отримання грошей, які були переведені на банківську картку двома траншами, фігуранти відправили клієнту поштою дві посилки з гвинтівкою в розібраному стані. За тією ж схемою ще один покупець придбав у зловмисників  пістолет Luger-PO8, за який заплатив 18200 гривень.