Лісгоспи Харківщини викрили в ухилянні від податків

Фото Харківської обласної прокуратури Фото Харківської обласної прокуратури
Посадовці п'ятьох харківських лісгоспів були залучені до масштабної схеми ухиляння від податків. Як повідомили сьогодні, 3 березня, в Харківській обласній прокуратурі, держава недоотримала від цих осіб понад 6 мільйонів гривень.

Посадові особи шести держлісгоспів  розробили схему з умисного ухилення від сплати податків. П'ять лісгоспів розташовані на території Харківської області, ще один — у Луганській області.

За інформацією обласної прокуратури, вказані державні лісгоспи протягом 2020-2021 років закупили послуги з порубки лісу в низки товариств на суму понад 40 мільйонів гривень. При цьому фактично послуги не надавались. Гроші в подальшому виводились з декларованого обігу через інші підконтрольні співучасникам підприємства з ознаками фіктивності та конвертувались у готівку.Наразі встановлено умисне ухилення від сплати до бюджету податку на додану вартість на понад 6 мільйонів гривень.  

Читайте також: У Харкові «на гарячому» затримали псевдомінера

3 березня правоохоронці провели близько 30 обшуків на території Харківської, Луганської, Київської та Дніпропетровської областей, у ході яких виявили та вилучили фінансову документацію з фіктивних взаємовідносин, печатки й електронні носії інформації.Досудове розслідування та оперативний супровід здійснюють співробітники Управління СБУ в Харківській області. Обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво в кримінальному провадженні за фактом ухилення від сплати податків  (ч. 2 ст. 212 КК України).

Слідчі дії тривають. За їх результатами буде вирішено питання щодо кваліфікації дій осіб, задіяних у злочинній схемі, у тому числі за фактом підроблення документів (ч. 2 ст. 212, ч. 2 ст. 205-1 КК України).