СБУ затримала генерал-майора, якого підозрюють у державній зраді

Фото: ssu.gov.ua Фото: ssu.gov.ua

За інформацією СБУ, Валерій Шайтанов є агентом Федеральної служби безпеки Російської Федераці.

Вчора, 14 квітня, контррозвідка Служби безпеки України провела резонансну спецоперацію – затримала генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, якого підозрюють у державній зраді та вчиненні терористичних актів. Зокрема, за завданням російських спецслужб він планував вбивство відомого добровольця Адама Осмаєва. Про це повідомляє прес-служба української спецслужби.

СБУ зібрала достатню кількість доказів, які переконливо свідчать – Валерій Шайтанов є агентом Федеральної служби безпеки Російської Федерації. Це підтверджують наявні матеріали справи, серед яких аудіо- та відеозаписи.

За словами голови СБУ Івана Баканова, ця спецоперація була складною та тривалою.

– На жаль, людина, котра отримала генеральське звання після Революції Гідності та мала захищати Україну, насправді працювала проти неї. Ми провели складну, тривалу, багаторівневу спецоперацію. Це – надважливе викриття Служби безпеки, – підкреслив Іван Баканов.

На його переконання, це затримання – свідчення того, що нові підходи в роботі Служби дають свої вагомі результати.

– Ми не просто робимо СБУ більш ефективною, але й очищаємо її. Акцентуємо увагу на контррозвідці та питаннях державної безпеки. І будемо надалі захищати країну та виявляти зрадників, незалежно від того, які посади вони обіймають, – підкреслив Іван Баканов.

Згідно з матеріалами справи, Валерій Шайтанов, який є одним з колишніх керівників Центру спеціальних операцій «А» СБ України, насправді перебував на агентурному зв’язку під псевдонімом «Бобиль» у полковника ФСБ Ігоря Єгорова. Останній є співробітником Департаменту контррозвідувальних операцій 1 Служби ФСБ – підрозділу, що спеціалізується на плануванні, організації та проведенні розвідувальних та диверсійно-терористичних акцій як на території України, так і інших держав.

Читайте також: Майже мільйон гривень вкрали на ремонті дороги у Куп’янському районі

Слідство володіє беззаперечними доказами, що за завданням спецслужб РФ генерал-майор Валерій Шайтанов планував проведення терористичних актів на території України. За це представник ФСБ гарантував винагороду в розмірі 200 тисяч доларів та паспорт громадянина Росії. Як виконавця Шайтанов спеціально підібрав особу серед колишніх бійців спецпідрозділів.

Підготовка до цих злочинів чітко зафіксована в матеріалах справи.

Окрім того, Валерій Шайтанов збирав та передавав російській стороні інформацію про:

  • обставини проведення окремих таємних операцій в районі АТО/ООС і задіяних у них співробітників;
  • міжнародне співробітництво вітчизняних спецслужб у сфері національної безпеки і оборони;
  • співробітників керівної ланки Департаменту контррозвідки, оперативних підрозділів СБ України та ЦСО «А», українських розвідувальних органів;
  • підбір, вивчення та вербування старших офіцерів спеціальних і розвідувальних органів для роботи на ФСБ.

Крім цього, зафіксовані агентурні зустрічі на території європейських країн: Ігоря Єгорова з Валерієм Шайтановим та з іншими громадянами України, які були залучені до виконання завдань російської спецслужби.

Наразі тривають невідкладні слідчі дії. Проводяться обшуки за місцями проживання та тимчасового перебування Шайтанова, а також громадян України, які підозрюються у належності до агентурного апарату співробітника ФСБ РФ Ігоря Єгорова. Встановлюються обставини їх протиправної діяльності.

Читайте також: Подробиці гучного затримання «чорних лісорубів» повідомили в ХОДА

Валерій Шайтанов, використовуючи своє службове становище, отримував розвідувальну інформацію від старших та вищих офіцерів Служби. У ході досудового розслідування буде визначено їх причетність до розголошення відомостей з обмеженим доступом.

Наразі вирішується питання щодо оголошення Валерію Шайтанову про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ст. 111 («Державна зрада») і ст. 258 («Терористичний акт») Кримінального кодексу України, та обрання запобіжного заходу.

Процесуальне керівництво з вказаного кримінального провадження здійснюється Офісом Генерального прокурора України.

Автор: Савелій Мякушко