Скажена лисиця покусала чоловіка на власному подвір’ї

Фото: Зооклуб Фото: Зооклуб
2 січня у місті Мерефа зареєстровано випадок укусу людини лисицею, яка забігла до населеного пункту і проникла до приватного подвір’я, — постраждалого було госпіталізовано до Харківської обласної клінічної травматологічної лікарні.

Про це повідомили у Харківському обласному лабораторному центрі.

3 січня біоматеріал тварини доставили до Харківського філіалу «Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи», а вже 4 січня отримано позитивний результат дослідження на сказ.

Рішенням державної протиепізоотичної комісії від 4 січня, на території району Артемівка в місті Мерефа введено карантинні обмеження через випадок сказу та затверджено план комплексних заходів щодо ліквідації осередку.

Довідка:

За повідомленням Харківського обласного лабораторного центру, з початку року в 6 населених пунктах різних районів Харківської області зареєстровано 6 випадків сказу тварин.

За даними мисливського господарства ТОВ «Мисливець ЛТД», на прилеглій до неблагополучної території в м. Мерефа протягом 2017 року бyлo відстріляно 85 лисиць, відловлено 45 безпритульних собак та 20 котів.

У 2017 році в Харківському районі епізоотична ситуація загострилась. Серед уражених сказом тварин 3 собаки, 1 кішка та 1 куниця. Випадки сказу реєструвалися в селище Глибоке, селах Черкаські Тишки, Руські Тишки, Слобожанське та смт Пісочин. Кількість укушених тваринами зі встановленим діагнозом «сказ» зросла вдвічі — зареєстровано 8 постраждалих проти 4-х в 2016 році. Особи, які постраждали від скажених тварин або контактували з інфікованим матеріалом, отримали антирабічне лікування.

Микола Мельник