Що отримає Харків від рейду Легіону «Свобода Росії» на бєлгород? Думка експерта

Михайло Самусь у марафоні «Єдині новини» / скрін з відео Михайло Самусь у марафоні «Єдині новини» / скрін з відео

Поки що дії російських добровольчих батальйонів у бєлгородській області не вплинули на військову ситуацію та не зменшили кількість обстрілів Харківщини. Чи може ситуація змінитися? 

Як передає «Слобідський край», про своє бачення ситуації в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів військовій оглядач, заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь.

За словами Михайла Самуся, росіяни ще не відреагували військовим чином на дії Легіона «Свобода Росії» у бєлгородскій області. 

- Тобто, перш за все, це все-таки військова операція, хоча це не класична загальновійськова операція. Деякі експерти, аналітики почали говорити, що це іде ж результати. Тобто, немає захоплених територій, немає якихось типових для загальної військової операції. Але насправді це типова гібридна операція, яка використовує і спеціальні засоби. Це розвідка, це вплив інформаційно-психологічний, потужний інформаційно-психологічний вплив в тиждень виборів путіна. Це вже успіх, - сказав він.

Військові наслідки можуть бути, якщо ця операція продовжиться, бо росіянам доведеться знімати резерви з Куп’янського чи Лиманського напрямку, або навіть з-під Авдіївки і перетягувати їх в белгородську чи курську область. 

Також експерт вважає, що контроль над бєлгородом може призвести до тектонічних змін в розумінні ведення війни.

- Я хотів би просто сказати, що є військовий вплив, є інформаційно-психологічний, є міжнародний. До останнього часу навіть заява Папи Римського зображувала Україну як країну-жертву, яка стоїть на колінах, яка має підняти прапор, тому що вже не може вести збройну боротьбу, і треба її пожаліти, просто дати їй можливість миру через капітуляцію. Встановлення контролю над бєлгородом показує абсолютно іншу ситуацію. Ця країна не є жертвою, вона продовжує воювати, - сказав Михайло Самусь.

На думку військового оглядача, контроль над бєлгородом і прикордонними російськими територіями не лише відсуне російські засоби ураження від Харкова, а може змінити ситуацію на Куп’янському та Лиманському напрямку.

- Оці прикордонні регіони і є основними логістичними хабами для забезпечення операцій російських військ. І не тільки проти Харкова, але і на Куп'янському напрямку, на Лиманському. Там знаходяться не лише склади боєприпасів. Там система управління, командні пункти, аеродрому - це дуже важлива з військової точки зору інфраструктура, яка знаходиться в прикордонних регіонах, де вони себе комфортно почувають. Тобто ,тут можна працювати і я думаю, що це було би новим словом в цій війні, - наголосив експерт.

За словами Михайла Самуся, він не знає цілей і завдань операції російських добровольчих батальйонів на території бєлгородської області, але не бачить причин, чому б це (встановлення контролю над бєлгородом – ред.) не відбулося.

Нагадаємо, Легіон «Свобода Росії» закликав жителів прикордонних населених пунктів евакуюватися з небезпечних районів і попередив про масові удари по бєлгороду 15 березня.

Автор: Катерина Радіонова