У Харкові попередили теракт у метро. ФОТО, ВІДЕО

Фото:facebook.com/VladislavAbdula Фото:facebook.com/VladislavAbdula

Вибухівку мали ввести в дію у годину пік.

22 березня співробітники Служби безпеки України під час спецоперації попередили терористичний акт у харківському метрополітені.

Як ідеться у повідомленні прес-центру СБ України, оперативники встановили, що спецслужби РФ завербували жителя Харкова для організації та здійснення теракту на одній із станцій метро.За задумом кураторів вибух мав призвести до численних людських жертв та дестабілізації суспільно-політичної ситуації в країні напередодні президентських виборів.

Співробітники СБУ задокументували, що представники спецслужб РФ передали виконавцю вибуховий пристрій потужністю шістсот грамів тротилу, який приводився у дію телефонним дзвінком. Вони також надали інструкції щодо проведення підготовчих заходів із вчинення теракту та виплатили п’ятнадцять тисяч доларів США за виконання злочину. Силовики також встановили, що вже у Харкові зловмисник придбав цвяхи, шурупи, болти й гайки, якими планував начинити вибуховий пристрій для підсилення його вражаючої дії та збільшення кількості постраждалих.

«Під час проведення спецоперації українська спецслужба не допускала виникнення будь-якого ризику для життя та здоров’я громадян. У межах досудового розслідування оперативники СБУ завчасно вилучили зі схованки підривника справжній вибуховий пристрій та замінили його на «муляж», - ідеться у повідомленні СБУ. Співробітники спецслужби затримали зловмисника згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України після встановлення на станції метро «Індустріальна» вибухового пристрою під час масового скупчення людей. Йому повідомлено про підозру в скоєнні терористичного акту.
Триває досудове слідство. Розпочате к
римінальне провадження за ч. 2 ст. 15, ст. 258 Кримінального кодексу України. 

Джерело: СБУ
Автор: Максим Грек