Вбивчий сурогат: організаторів підпільної винокурні судитимуть

Фото:news.tut.by Фото:news.tut.by
13 грудня відбудеться перше судове засідання щодо розгляду справи по суті відносно організованої групи виробників сурогату, який забрав життя 57 осіб.

Як повідомляє прокуратура Харківської області, «Комінтернівський районний суд Харкова за результатами проведення підготовчого засідання призначив до судового розгляду кримінальне провадження щодо організатора та ще двох членів угрупування, яке займалося незаконним виробництвом алкогольних напоїв з недоброякісної сировини (метанолу) та їх збутом».

У березні минулого року 27-річний харків’янин організував групу, яка займалася незаконним виготовленням та збутом спиртних напоїв. У спільники взяв двох своїх знайомих – 31 та 45 років.

Підпільний цех з виготовлення небезпечного сурогату облаштували у гаражах, орендованих за підробленими документами. Метиловий спирт закуповували у сусідній області, розбавляли його водою та домішками коньячної есенції. Розливали «отруту» у полімерні 5-літрові ємності та 10-літрові тетрапаки.

Смертельні напої (коньяк та горілку) реалізовували як безпосередньо оптовим клієнтам, так і через кур’єрські служби доставки вантажів по всій території України. Покупців знаходили через мережу Інтернет та особисті знайомства.

При цьому організатор угрупування продавав спиртне під чужим прізвищем, використовуючи підроблений документ. Він обманом заволодів паспортом іншої людини та вклеїв у нього своє фото.

Затримали виробників сурогату у вересні 2016 року. Їм загрожує максимальний строк позбавлення волі - 10 років.

Усім трьом членам організованої гурпи інкримінується незаконне виготовлення алкогольних напоїв, що призвело до отруєння та загибелі людей, вчинене організованою групою (ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 204 КК України). Крім того, організатор угрупування підозрюється ще й у незаконному заволодінні паспортом (ч. 3 ст. 357 КК України), підробленні документа та його використанні ( ч. 1, 4 ст. 358 КК України). Також один із пособників обвинувачується у підробленні акцизних марок (ч. 1 ст. 199 КК України).

Наразі на вимогу прокуратури підозрювані перебувають під вартою.

Провадження щодо посередників і безпосередніх продавців сурогатного алкоголю знаходяться на розгляді в судах.

Нагадаємо, минулого вересня на Харківщині було зареєстровано 107 випадків отруєння сурогатним алгоколем, у якому містився метиловий спирт. У результаті 57 чоловік померло, найбільше - з Вовчанського району.