Врятованих у Києві тигрів привезуть до Харкова — ФОТО

Фото: facebook.com/UA.KyivPolice Фото: facebook.com/UA.KyivPolice
Наразі тварини знаходяться на 30-денному карантині.

Наприкінці минулого року, 29 грудня, до Київської поліції звернулася місцева жителька із повідомленням про те, що на острові Жуків у неналежних умовах перебувають тигри.

Правоохоронці виїхали на виклик, провели огляд місця події й виявили шість тигрів у вольєрах, які не відповідали умовам їх утримання.

Також детективи встановили, що за адресою зареєстрована приватна власність, яка охороняється, але господар там не проживає. Зібрані відомості поліцейські внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 299 (жорстоке поводження з тваринами) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до трьох років обмеження волі.

А 8 січня у рамках кримінального провадження детективи Голосіївського управління поліції провели додатковий огляд місця події і спільно із зоозахисниками за згодою власника транспортували шістьох тигрів до трьох спецустанов Київської та Харківської областей.

Як розповіла прес-офіцер Голосіївського управління поліції Христина Кір’якова кореспондентові «СК», три тигри вже знаходяться у Харківській області, а саме — у Фельдман Екопарк.

За словами директора Фельдман Екопарк Віталія Ільченко, тварини перенесли переїзд нормально, зараз з ними працюють ветеринари і зоокіпери.

— Це три самки. Коли ми забирали тварин, стан їх було задовільний. Перевозили на нашому спецтранспорт в клітинах. Щоб смугасті хижаки спокійніше перенесли подорож, ветлікар зробив їм ін'єкцію снодійного — це звичайна практика при транспортуванні тигрів. На даний момент тварини знаходяться в карантинній зоні Фельдман Екопарк під Полтавою. З ними працюють наші фахівці — беруть аналізи крові, щоб оцінити стан здоров'я, з'ясовувати необхідність проведення додаткових процедур, а також визначити приналежність до конкретного виду тигрів. Крім того, вони займаються соціалізацією та реабілітацією тварин, які пережили стрес. Надалі будемо приймати рішення — чи передавати цих самок в інші зоопарки або залишити в Фельдман Екопарк, — розповів Віталій Ільченко.

Читайте також: На Харківщині затримали чоловіка, який у паливному баку авто перевозив наркотики

Автор: Савелій Мякушко