Харківська СБУ викрила проросійську агентуру, яка працювала через Telegram-канали

Фото: СБУ в Харківській області Фото: СБУ в Харківській області

1 лютого в Управлінні СБУ Харківської області повідомили про викриття мережі агентів, до складу якої входили й жителі Харкова.

Учасники мережі займалася розвідувально-підривною діяльністю на замовлення спецслужб Російської Федерації. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив начальник прес-служби УСБУ в Харківській області Владислав Абдула.

Читайте також:  У Люботині сталася масова ДТП за участю автобуса

У ході довготривалої спецоперації оперативники СБУ встановили, що до складу мережі входили жителі Харкова та Одеси, активісти так званої «руської весни».

Вони створювали та адміністрували низку політичних всеукраїнських і регіональних Telegram-каналів.

Мова йде про канали «Легитимный», «Резидент», «Картель», «Сплетница», «Черний квартал», «Политический расклад», «Нетипичное Запорожье», «Тремпель Харьков», «Одесский фраер», «Днепр live», «Николаев live», «Херсон live».

«За висновками лінгвістично-психологічної експертизи, матеріали, які поширювали у Telegram-каналах, були направлені на створення панічних настроїв, загострення і дестабілізацію суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації. Ключовим завданням виконавців була дискредитація органів державної влади, вплив на державну політику, штучне створення соціальної напруги та протестних настроїв серед громадян», - ідеться в повідомленні.

Також в СБУ повідомили, що агентурна мережа була створена так званим 85 Головним центром спеціальної служби Головного управління Генерального Штабу Збройних Сил РФ.

Вони наразі «базуються» на території підконтрольної Росії «ПМР» – Придністровської Молдовської Республіки в Тирасполі. Також СБУ з'ясували, що «головним менеджером» агентурної мережі є одесит, один із організаторів масових заворушень під час одеського «Антимайдану».

Зараз його розшукують правоохоронні органи за кількома статтями Кримінального кодексу України.

«Відомо, що одесит особисто адмініструє 12 Telegram-каналів, спілкується із замовниками матеріалів, звітує російським кураторам про виконану роботу та погоджує можливість розміщення замовних матеріалів. Вартість розміщення публікацій становить від кількох сотень у регіональних і до 25-30 тисяч гривень на всеукраїнських каналах», – повідомили в СБУ.

Також працівники СБУ вже ідентифікували 50 замовників, які перерахували кошти за публікацію матеріалів. Перевіряється їхня причетність до протиправної діяльності на шкоду інформбезпеці держави.

Учасники мережі самостійно організувати механізм монетизації. Транзакції проводили через мережу спільників, які відкрили рахунки в українських банках для отримання «гонорарів» за публікацію замовних матеріалів.

Потім виконавці конвертували гроші у валюту і переводили у невизнану «ПМР», Молдову чи Росію.

Окрім цього, спецпризначенці затримали у Києві громадянку України, одну з ключових фігуранток у цій справі. Їй та ще одній учасниці агентурної мережі повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

«Додатково оперативники отримали матеріали, які можуть свідчити про причетність затриманої громадянки до збирання інформації, що становить державну таємницю, в інтересах спецслужб РФ. У неї вилучено електронний носій з персональними даними великої кількості співробітників правоохоронних органів, який був з нею під час відпочинку в Домініканській республіці», – повідомили в СБУ.

Читайте також: Чоловіків з жіночим одягом затримали на кордоні – ФОТО

СБУ неодноразово отримувала дані щодо використання цього регіону для конспіративних зустрічей співробітників спецслужби РФ з агентурним апаратом.

Також заочну підозру за держзраду оголошено очільнику мережі, який переховується від слідства за кордоном.
Операція з викриття і документування протиправної діяльності відбувалася оперативниками Управління СБУ в Харківській області під процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури.