Через сніг темпи розмінування Харківщини знизилися

15.12.2022 15:24 Новини

Розмінуванням деокупованих територій Харківської області займаються 22 піротехнічні розрахунки, понад 100 осіб особового складу та 44 одиниці спецтехніки.

Про це в ефірі телемарафону розповів заступник начальника ХОВА Роман Семенуха, передає «Слобідський край».

За словами Романа Семенухи, останніми днями через те, що в області випав сніг, темпи робіт знизилися.

«Той шар снігу, що випав днями, сповільнює темпи розмінування. Значна частина техніки не може працювати за таких погодних умов», – сказав він.

За даними заступника начальника ХОВА, від початку розмінування після вересневої деокупації регіону в області виявили та знищили більш ніж 46 000 вибухонебезпечних предметів.

«Це величезний виклик – розмінувати такі великі території. Ми рухаємось і дякуємо всім міжнародним партнерам, що допомагають нам у розмінуванні. Понад 2000 гектарів, 250 кілометрів доріг, 580 кілометрів ліній електропередач, 156 кілометрів залізничних колій, 187 кілометрів газопроводу вже розміновано, але попереду ще дуже багато роботи», – додав Роман Семенуха. 

Нагадаємо, в Харківській області мінна небезпека залишається високою. У жовтні в Ізюмському районі на міні підірвалася автівка з піротехніками ДСНС. Одна людина загинула, що 6 отримали поранення різного ступеня важкості.

У листопаді на трасі біля Чкаловського в Чугуївському районі підірвалися працівники дорожньої служби. На жаль, 2 людей загинули, ще 2 – госпіталізовані

Ще раз нагадуємо, що у звільнених районах Харківської області можна переміщатися тільки по території, яку вже обстежили бійці ДСНС. Особливо небезпечні ліси, лісопосадки, узбіччя доріг.