Депутати Харківської обласної ради провели позачергову сесію в онлайні

09.05.2022 19:37 Новини
Фото: Facebook Харківська обласна рада Фото: Facebook Харківська обласна рада

Пленарне засідання XI позачергової сесії VIII скликання Харківської обласної ради відбулось 9 травня в режимі онлайн. Засідання провела голова обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко.

У роботі сесії взяли участь 98 депутатів. Було розглянуто два питання порядку денного та різне:

Про внесення змін до Регламенту Харківської обласної ради VIII скликання, затвердженого рішенням обласної ради від 11 березня 2021 року № 50-VIII (із змінами) (07/05/2022)

Про Звернення Харківської обласної ради до мешканців області, Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України про засудження агресії Російської Федерації та підтримку територіальної цілісності і незалежності України.

Текст звернення:

“Вже понад два місяці у нашій країні відбувається повномасштабне вторгнення військ Російської Федерації. При масштабному висвітленні усіх іноземних журналістів російська армія продовжує здійснювати військові злочини та злочини проти людяності. На жаль, частина населених пунктів Харківської області в тимчасовій окупації, де ворог намагається нав’язати свої правила та закони. За наявної інформації, окупаційні адміністрації мають на меті створити видимість «народного волевиявлення» для легалізації власних окупаційних органів влади.

Ми, депутати Харківської обласної ради восьмого скликання, категорично наголошуємо, що уся територія Харківської області була, є та буде невід'ємною частиною нашої єдиної держави – України. Закликаємо мешканців усіх без виключення населених пунктів області ігнорувати будь-які псевдореферендуми та/або «вибори».

Ми упевнено стверджуємо, що ні такі псевдореферендуми, ні будь-які «вибори» не підтримуються керівництвом Харківської області та депутатським корпусом обласної ради, а також іншими законно обраними органами влади нашої Держави. Також наголошуємо, що нормативно-правові акти окупаційних сил та окупаційних адміністрацій Російської Федерації є незаконними, нікчемними, не створюють жодних правових наслідків.

Ми заявляємо, що Харківщина усім серцем та думками з мешканцями тимчасово окупованих територій. Кожного дня наша держава та наші воїни наближають звільнення від окупантів міста і села, що загарбав ворог. Ми віримо у нашу Перемогу та єдину неподільну Україну!

Ми, депутати Харківської обласної ради, повністю підтримуємо позицію Верховної Ради України, висловлену у Заяві про вчинення Російською Федерацією геноциду в Україні, яка прийнята народними депутатами України 14 квітня 2022 року.

Харківщина – це Україна. Україна суверенна та єдина”, – говориться у зверненні.

Депутати підтримали всі питання порядку денного.

« Важливо, що сьогодні представники депутатського корпусу об’єдналися у боротьбі з агресором. Відповідне звернення спрямували до вищого керівництва країни.

Присутність політичних сил із проросійською ідеологією в Харківській облраді залишилися в минулому. Депутатський корпус - із харків’янами та разом чинить опір окупантам.

Спільна робота із обласною військовою адміністрацією буде спрямована виключно на відстоювання державного суверенітету і територіальної цілісності України. Україна переможе!», - прокоментував голова ХОВА Олег Синєгубов.