Харків'янин намагався продати скарб Скіфської доби

26.12.2023 20:23 Новини
Фото: Харківська обласна прокуратура Фото: Харківська обласна прокуратура

Харків'янин намагався продати унікальні металеві вироби Скіфської доби.

За процесуального керівництва Київської окружної прокуратури Харкова здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного привласнення особою майна, що має особливу історичну, наукову та культурну цінність, повідомляє «Слобідський край».

За даними обласної прокуратури, 48-річний харківʼянин виставив на інтернет-аукціоні оголошення про продаж металевих виробів скіфського походження: набір бронзоливарника (2 тисячі років до нашої ери) і котел. Загальна вага, вказана в оголошенні, сягає понад 21 кг, а ціна, оголошена ділком, склала 350 тисяч гривень.

«Відповідно до заяви генерального директора Національного музею історії України, вказані металеві вироби мають історичну і культурну цінність, та їх привласнено незаконно. Судячи з розміщених фотозображень, йдеться про надзвичайно рідкісну археологічну знахідку, що належала стародавньому майстру-ливару. На фотографіях видно понад 60 уламків бронзових знарядь та казанок. Серед них є предмети, дещо схожі на серпи культури Ґава-Голігради», – йдеться в інформації прокуратури.

Прокуратура вилучила скарб

Скарб Скіфської доби вилучено

Знахідки подібних комплексів до сьогодні взагалі невідомі, особливо якщо йдеться про Харківську область. Уламки бронзових серпів належать до більш раннього періоду, а їх аналоги відомі тільки на заході України. Унікальність цього скарбу полягає в тому, що він одночасно дає нову інформацію про стародавні технологічні прийоми, торгівельні зв’язки та економічний рівень суспільства. 

Правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцями проживань харківʼянина. Наразі історична знахідка вилучена, у подальшому на неї буде накладено арешт. Вирішується питання щодо повідомлення харківʼянину про підозру.

Нагадаємо, контрабандистка з Харкова намагалась вивезти скіфські монети і зброю.

Ми також писали, яку легенду розповідають про виникнення Петрівського. 

Автор:
Дмитро Саломанка