Креативні освітяни у Харкові лобіюватимуть асигнування для будівництва підземних шкіл
У Харкові пройшла креативна зустріч у межах проєкту «Смарт Реформи», присвячена реформуванню освіти та харківським реаліям освітнього процесу.
Як повідомляє «Слобідський край», зібралася дійсно експерта спільнота – члени батьківських комітетів усіх районів міста, вчителі, науковці, зазначили у Харківському Медіа Хабі, за підтримки якого пройшов захід.
– Наразі у Харкові працює метрошкола, ми готуємо до відкриття нові класи на станції Академіка Павлова, адже на освіту офлайн попит значний, але йдеться все одно про охоплення 2% учнів. Щоб кожна школа могла проводити для всіх своїх учнів заняття офлайн, Харкову потрібні підземні школи у кожному районі. Наразі будується перша, – розповіла заступниця директорки Департаменту освіти Харківської міськради Ірина Тарасенко.
– Без офлайн-навчання ми втрачаємо дітей, вони просто не спілкуються між собою, – зазначила учасниця зустрічі, директорка харківського ліцею №11 імені Данила Дідіка Світлана Проценко. - Діти не спілкуються, мешкають у своїх соціальних бульбашках, а тому іноді вони відсторонені навіть від того, що відбувається в країні. Крім того, ми втрачаємо вчителів, які не витримують перенавантаження: уроки онлайн, потім консультування на платформі, потім перевірки, підготовка та ще консультації тих, хто за кордоном. Вчителі не готові працювати в чотири зміни та звільнюються.
Учасники зустрічі заявили, що вони будуть лобіювати перед владою виділення грошей для будівництва підземних шкіл, а також написанню нових санітарних та протипожежних нормативів для укриттів у школі. Адже наразі цих документів в Україні не існує.
– Безумовно, головна наша тема сьогодні – це безпека, – зазначила мати двох дітей, голова батьківської ради Харкова Лариса Манерко, – але ми повинні говорити ще про оптимізацію шкільної програми, щоб було зменшення навантаження, але не шляхом зниження якості знань; про підготовку вчителів фізкультури та Захисту України, яких наразі не вистачає; про реальну інклюзію та про підготовку нормативної бази фінансування харчування дітей у школах.
За підсумками зустрічі її учасники домовилися продовжити роботу над законодавчими пропозиціями у робочій групі та окреслили власне бачення майбутнього розвитку освіти у Харкові.
Нагадаємо, у Харкові на станціях метрополітену облаштували 60 приміщень, в яких тричі на тиждень зможуть навчатися офлайн понад тисячу учнів. 17 кабінетів площею 40 кв. м облаштували на станціях «Перемога», «Університет», «Метробудівників», «Тракторний завод» та «Академіка Павлова».
Більше новин Харків читайте на нашому сайті.