На Харківщині без світла залишаються 83 населені пункти

07.07.2023 12:33 Новини
Фото: Харківобленерго Фото: Харківобленерго

У Харківській області з 450 населених пунктів, що були знеструмлені внаслідок бойових дій, без світла залишаються 83. 

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на інформацію технічного директора АТ «Харківобленерго» Олександра Кишинського.

За його інформацією, без світла залишаються прифронтові населені пункти, тому поки що енергетики не мають до них доступу.

«Це такі населені пункти, як Стрілеча та Глибоке у Липецькій громаді, Гур'їв Козачок та Сотницький Козачок у Золочівській громаді, Вовчанська та Борівська громади, Куп'янськ та села навколо нього аж до Дворічанської громади. Щодо Вовчанська – там щоденні обстріли. Попри це, ми все одно намагаємося відновлювати пошкоджені мережі у періоди затишшя», – зазначив Олександр Кишинський.

обленерго

Ще одна серйозна проблема – щільна замінованість територій. На розмінування ліній електропередачі поблизу населених пунктів Гракове та Мосьпанове Чугуївського району знадобився цілий рік.

«В Ізюмській громаді у нас без напруги 21 населений пункт. Там лінії йдуть полями та лісами. Для повного розмінування потрібна спецтехніка. Є і такі села, як Кам'янка, де немає жодного вцілілого будинку і повністю знищена інфраструктура. Відновлення електропостачання тут поки що не на часі», – констатував Кишинський.

світло

Швидкість ремонтних робіт залежить від кількох чинників: розташування та військової ситуації, дозволу саперів, наявності жителів, обсягу пошкоджень.

«Наприклад, Балаклія. Електропостачання в місті ми відновили вже через три тижні після звільнення. А є село Руська Лозова у Дергачівській громаді, де ми працюємо четвертий місяць. Тут пошкоджено 80 % житлового фонду. Лінії електропередачі 0,4 кВ зруйновані повністю. Ми не знайшли тут жодної вцілілої опори. Зараз ми вже замінили 348 стійок із необхідних 546. Думаю, на завершення робіт знадобиться ще не менше ніж місяць», – каже технічний директор.

відновлення світла

Нагадаємо, фахівці Дергачівського РЕМу відновлюють електропостачання у Прудянці та Руській Лозовій. 

Більше новин Харківська область читайте на нашому сайті.

Автор: Ксенія Карпенко