Скільки хімічних атак здійснила рф з початку великої війни: статистика

27.12.2023 12:19 Новини
Приклад гранати Дрофа-ПМ, які армія рф скидає з БПЛА / Фото: Генштаб ЗСУ Приклад гранати Дрофа-ПМ, які армія рф скидає з БПЛА / Фото: Генштаб ЗСУ

З початку повномасштабного вторгнення російська армія здійснили 465 хімічних атак по Україні.

Про це сьогодні, 27 грудня, повідомив Генеральний Штаб ЗСУ, пише «Слобідський край». 

Сили оборони зафіксували 465 випадків застосування російською федерацією боєприпасів, які споряджені отруйними хімічними речовинами. 

Лише за цей грудень було зафіксовано 81 таку атаку, однак динаміка їх застосування зростає. Так, всього за один день 19 грудня окупанти здійснили 8 атак із використанням хімічних речовин.

Що росіяни використовують найчастіше?

Найчастіше ворог використовує гранати, зокрема: К-51, РГР та ручну газову гранату Дрофа-ПМ, які скидає з БПЛА. Однак застосовуються і саморобні вибухові пристрої, споряджені речовинами подразнювальної дії.

Також використовуються артилерійські обстріли із вмістом хімічно небезпечних речовин.

Граната РГР

РГН — протипіхотна осколкова ударно-дистанційна граната / Фото: Генштаб ЗСУ

Декілька тижнів тому, 14 грудня, українські військові зафіксували застосування нового типу спеціальних газових гранат РГ-ВО з вмістом невідомої хімічної речовини.

За даними генштабу, було задокументовано 28 випадків застосування небезпечних хімічних речовин. Їх направили для проведення слідчих дій у рамках кримінального провадження групами радіаційної, хімічної, біологічної розвідки зі складу військових частин Командування Сил підтримки спільно зі СБУ.

Граната РГ-ВО

Росія застосувала новий тип спеціальних газових гранат РГ-ВО з вмістом невідомої хімічної речовини / Фото: Генштаб ЗСУ

Нещодавно у ХОВА повідомили, що усі деокуповані території Харківщини залишаються замінованими. Глобального гуманітарного розмінування ще не проводилось, тому закликаємо жителів області не відвідувати ліси, поля, лісосмуги, неперевірені дороги і стежки на постраждалій та деокупованій території, зазначив директор Департаменту цивільного захисту Харківської ОВА Іван Сокол.

А також, що у Харківській області пройти навчання за професією сапер можна у Міжрегіональному центрі гуманітарного розмінування та швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.