StopCrime: в Україні з’явився портал, де можна повідомити про сексуальне насильство над дітьми

05.03.2024 14:27 Новини
Сексуальне насильство над дітьми в інтернеті / Фото: dnmcps.com.ua Сексуальне насильство над дітьми в інтернеті / Фото: dnmcps.com.ua

З 4 березня 2024 року в Україні почав діяти перший портал повідомлень про матеріали, пов’язані із сексуальним насильством над дітьми в мережі – StopCrime. Його запустили Мінцифра та Департамент кіберполіції спільно з ВГО «Магнолія».

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на портал StopCrime та ХОВА.

З 4 березня в Україні запустили перший портал повідомлень про сексуальне насильство над дітьми в інтернеті, який має назву «StopCrime». Іншими словами, на порталі можна повідомити про можливий злочин на тему сексуального насильства, скоєний у цифровому середовищі.

Надіслане повідомлення може бути анонімним, головне надати посилання, де розміщено контент. Після цього фахівці проаналізують дані та передадуть їх до Департаменту кіберполіції та в Інтерпол.

— Запуск StopCrime це важливий крок для захисту дітей та формування безпечного кіберпростору. На цьому порталі люди можуть залишити повідомлення про факти сексуального насильства над дітьми в інтернеті та дізнатися більше про онлайн-безпеку. Підтверджена інформація невідкладно надходитиме до правоохоронців для проведення розслідування та викриття зловмисників,  пояснив начальник Департаменту кіберполіції Юрій Виходець.

 StopCrime

Онлайн-портал StopCrime

За функціонування та обробку онлайн-звернень, а також сприяння розслідуванню злочинів, вчинених щодо дітей, відповідає ГО «Магнолія». Вона також є членом міжнародної мережі гарячих ліній повідомлення про сексуальне насильство над дітьми онлайн – INHOPE. Мінцифра почала консультації з INHOPE ще до початку повномасштабного вторгнення.

Сексуальне насильство над дитиною в Інтернеті — це окремий вид злочину, який не має кордонів, і протидіяти цій злочинності можливо тільки у тісній співпраці з Міністерством цифрової трансформації України та Департаментом кіберполіції Національної поліції України, — повідомила президент громадської організації «Магнолія» Євгенія Ткаченко.

Детальніше ознайомитися з інформацією про безпеку в Інтернеті можна на сайті Дія.Освіта. 

Нагадаємо, на Харківщині запрацював портал для пошуку дітей. Платформа «Діти війни» надає актуальну інформацію про дітей, які тим чи іншим чином постраждали в результаті бойових дій та війни. Зокрема, були депортовані чи піддані іншим незаконним діям. 

Також нагадаємо про онлайн-платформу «Аврора», яка надає безоплатну спеціалізовану психотерапевтичну підтримку. Команда психотерапевтів, юрист, психіатриня й гінекологиня працюють для надання комплексної дистанційної допомоги постраждалим від сексуального насильства

Автор: Анна Хливнюк