У 2024 році в Україні планують створити власні машини для розмінування – Шмигаль

19.02.2024 13:51 Новини
Фото: Головне управління ДСНС України у Харківській області Фото: Головне управління ДСНС України у Харківській області

У п’ятницю, 16 лютого, анонсували про збільшення кількості підрозділів та піротехніків Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Про це повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 16 лютого, пише «Слобідський край».

Найближчим часом в Україні планується збільшити чисельність підрозділів, які займаються гуманітарним розмінуванням.

Окрім того, уряд має намір створити ринок гуманітарного розмінування. Для цього влада компенсуватиме витрати на розмінування земель сільськогосподарського призначення.

– Збільшуємо кількість підрозділів та кількість піротехніків ДСНС щонайменше на 200 людей. Створюємо ринок гуманітарного розмінування та будемо компенсувати витрати за розмінування земель сільськогосподарського призначення, – розповів Прем'єр-міністр.

Також він додав, цьогоріч в Україні мають бути створені перші власні машини для розмінування. Планується, що кількість їх операторів має зрости щонайменше на 10 %.

Сапери знешкоджують боєприпас на Харківщині

Піротехніки знешкоджують боєприпас на приватному подвір'ї у селищі Великий Бурлук / Фото: Головне управління ДСНС України у Харківській області

Щодо ситуації з розмінуванням на Харківщині

Наразі в Харківській області працює 19 піротехнічних розрахунків ДСНС. Завдяки їх зусиллям протягом тижня вдалося знешкодити 168 одиниць ворожих боєприпасів.

Загалом з початку бойових дій сапери обстежили близько 4381 га території області, 302 км автомобільних доріг, 3067 км ЛЕП, 159,5 км залізничних колій та 221 км газопроводів. Усього було виявлено та знешкоджено 88 168 вибухобезпечних предметів.

Нагадаємо також, у Харківській області пройти навчання за професією сапер можна у Міжрегіональному центрі гуманітарного розмінування та швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Під час навчання люди зможуть опанувати необхідні знання та навички для роботи з вибуховими речовинами та розмінування територій.