Убивства людей, руйнування житла, шкіл та лікарень: прокурор розповів про злочини росіян на Харківщині

20.10.2022 15:12 Новини
У Харківській області з 24 лютого загинуло близько 1500 людей, у тому числі 76 дітей, наймолодшому з яких було лише 5 місяців.

Про це на брифінгу 20 жовтня повідомив керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков.

– Нами розслідується загибель близько півтори тисячі цивільних осіб, з них 76 дітей. Поранено близько 2500 цивільних осіб, з них 193 дитини. Наймолодший загиблий – це 5-місячний малюк, – сказав він.

За словами прокурора області, на даний час правоохоронцями розслідуються більше 6,9 тисячі кримінальних правопорушень за статтею «Порушення законів і звичаїв війни».

– Суб'єктами цього злочину є військовослужбовці країни-агресора, а саме російської федерації, і незаконні військові формування «днр» та «лнр». За результатами досудового розслідування нами повідомлено про підозру вже 15 військовослужбовців рф, 7 з яких заочно, – розповів Фільчаков.

Також він повідомив, що правоохоронцями ексгумовано останки близько 500 цивільних осіб. 451 труп був ексгумований на місці масового поховання в Ізюмі.

За словами керівника обласної прокуратури, також розслідуються факти повного або часткового руйнувань понад 11 тисяч об’єктів цивільної інфраструктури, з них близько 3 тисяч багатоповерхових будинків, більше 5300 приватних житлових будинків. Пошкоджено та зруйновано 559 закладів освіти і 233 заклади охорони здоров’я. Також постраждало багато промислових підприємств, заклади культури та спорту.

– Фіксуються і інші злочини. Так, за фактами вивезення зерна та техніки, що належать державним підприємствам, знищення зернових комплексів, елеваторів розслідується 17 кримінальних проваджень, – розповів Фільчаков.

Щодо виявлення колаборантів, то на даний час розслідується близько 800 кримінальних проваджень за такими категоріями, як державна зрада, колабораційна діяльність та пособництво державі-агресору. Внаслідок досудового розслідування повідомлено про підозру 245 особам, до суду направлено 52 обвинувальні акти.

Нагадаємо, станом на 20 жовтня у тимчасовій окупації залишаються 32 населені пункти Харківської області.