Всесвітній ІТ-збій: що спричинило та якими стали наслідки для України та світу
Зранку 19 липня по усьому світу прокотилася хвиля масових збоїв у роботі комп'ютерних систем. Вони торкнулися роботи авіакомпаній, банків, пошти, провідних ЗМІ та багатьох інших. Існує вірогідність, що глобальний ІТ-збій повʼязаний із взаємодією антивірусу Crowdstrike та Windows.
Детальніше про масштабний збій розповідає «Слобідський край».
Що сталося?
Наразі невідомо, що саме стало причиною масового збою у роботі IT-систем. У компанії Microsoft уже повідомили, що вживають усіх можливих заходів для пом'якшення наслідків технічного збою.
Повідомляється, що його могло спричинити оновлення програмного забезпечення компанії Crowdstrike, яка займається виготовленням антивірусного програмного забезпечення. Воно начебто блокує пристрої Windows, викликаючи на ПК так званий синій «екран смерті».
Стійки реєстрації перестали працювати та відображають на екрані «помилку». Тисячі пасажирів не можуть отримати свій багаж
Наслідки технічного збою для України
В Україні про збої в роботі повідомляла низка компаній, серед яких опинилися Нова пошта та monobank. Керівник останньої Олег Гороховський проінформував про глобальний збій у своєму Телеграмі.
– У всьому світі глобальний IT-збій, пов'язаний із взаємодією антивірусу Crowdstrike та Windows. Безліч компаній у нокдауні, – написав він.
Незабаром ситуацію прокоментували у Держспецзв'язку.
– Зранку 19 липня ряд організацій в Україні та світі зіткнулись з проблемою запуску комп’ютерів, які функціонують на операційній системі Microsoft Windows та використовують програмне забезпечення CrowdStrike Falcon, – ішлося у повідомленні.
- Станом на зараз відомо, що ті українські компанії, на які вплинула зазначена проблема, вже повністю або частково відновили свою роботу.
Як глобальний збій вплинув на найбільші світові компанії
Унаслідок збою авіакомпанії по всьому світу почали масово скасовувати рейси. Проте як ті, хто вже встиг вилетіти, шукають місце для екстреної посадки. Аеропорти у різних країнах переповнені.
Наприклад, компанія American Airlines, яка є найбільшою у світі за кількістю пасажирів – щоденні перевезення тут у середньому складають 578 тисяч пасажирів, – повідомила BBC, що жодному їхньому рейсу не дозволено злітати.
Про збої в роботі також повідомляють Lufthansa, SAS Airline, KLM, WizzAir та багато інших.
З проблемами зіткнулися й залізничні компанії Британії, а телекомпанії Sky News навіть довелося перервати прямий ефір. Перебої спостерігаються на Лондонській фондовій біржі, а оргкомітет паризької Олімпіади повідомив, що збій вплинув і на їхні ІТ-операції.
Аеропорт у Мадриді зараз / Фото: REUTERS