Аграрії Харківщини висловили пропозиції щодо змін у земельній реформі

22.11.2019 17:47 Область Online
Фото: epravda.com.ua Фото: epravda.com.ua
22 листопада пройшов земельний форум у Департаменті агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації.

На заході виступили заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, уповноважений Президента України по земельних питаннях Роман Лещенко. Вони ознайомилися з пропозиціями щодо внесення правок до закону про земельну реформу від представників харківського та сумського агропромислового сектора, закладів вищої освіти аграрного профілю, депутатського корпусу та інших.

За підтримки Уряду проводяться форуми в різних містах України, щоб вивчити думку громадян про земельну реформу. Після Харкова державні службовці поїхали до Сєверодонецька Луганської області.

— У першу чергу хотіли б почути від вас запитання та пропозиції. За останні два дні ми провели 4 форуми, зафіксували ряд пропозицій, які подамо до другого читання. Хочеться наголосити, що земельна реформа — не лише про обіг землі. Це зміна філософії за її використанням, — зазначив Тарас Висоцький.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства наголосив, що найголовніше — це передати землі державної власності (у тому числі водні об’єкти) у розпорядження громад, які самостійно вирішуватимуть питання просторового формування територій.

Більшість присутніх розділилися на два табори: ті, хто за скасування закону, та ті, хто підтримує земельну реформу, але пропонує внести відповідні правки. Прозвучало декілька схожих пропозицій: створення земельного державного банку, в якому можна буде продати та купити землю. Проте купувати її матимуть право тільки українці, які проживають у тій місцевості, де знаходиться земля і є досвід роботи на ній. На думку громадськості, це має зміцнити права територіальних громад, де будуть збережені орендні відносини і збільшиться надходження до місцевого бюджету. В одні руки пропонують віддавати до 500 гектарів, без права перепродажу протягом 10 років, деякі аграрії висловилися про 20 років, що має знищити монополію в державі.

Для запобігання рейдерства запропонували не здійснювати продаж юридичним особам. Після смерті засновника землі постійного користування мають передаватися у спадщину фермерському господарству. Тільки після того члени господарства вже матимуть можливість розпайовувати землю.

Однією з вимог також було продовження дії 106 постанови КМУ від 7 лютого 2018 року № 106 та доповнення її в частині 3, за якою фінансова підтримка надається сімейним фермерським господарствам.

Також на форумі порушували тему скасування ліцензії на зберігання пального. Проте спікери зазначили, що відповідний закон до Верховної Ради подали 11 жовтня.

Нагадаємо, 13 листопада народні депутати в першому читанні та за основу проголосували за проект закону № 2178-10, який передбачає скасування мораторію на продаж землі.

Читайте також: За ремонтом зруйнованого моста на окружній можна буде стежити онлайн

Автор: Тетяна Василець