Більше 54 тисяч ВПО знайшли прихисток на Харківщині

01.11.2022 08:18 Область Online

У межах програми «Прихисток» внутрішньо переміщеним особам у Харківській області надали для поселення понад 15 тисяч житлових об’єктів.

За словами директора Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА Юрія Шпараги, компенсація фізичним особам, які надали житло ВПО, відбувається згідно з Постановою КМУ «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану».

Згідно з документом, з 1 жовтня компенсація за одного проживаючого становить 30 грн за добу, тобто близько 900 грн за місяць.

Для того, щоб отримати компенсації, власникам житла, які безоплатно розміщують ВПО під час дії воєнного стану, потрібно:

  • внести інформацію про наявне житло, доступне для розміщення ВПО, до веб-ресурсу «Прихисток», або надати її виконавчому комітету сільської, селищної чи міської ради або безпосередньо в органи соціального захисту населення за місцем проживання;
  • не пізніше наступного дня за днем розміщення переселенців власник житла повинен подати заявку до органів місцевого самоврядування, де зазначає дату поселення та дані осіб, які поселилися;
  • щомісяця до 5 числа подавати заявку до виконкому щодо кількості днів та кількості людей, які проживали за програмою;
  • щомісяця до 20 числа отримати на свій банківський рахунок кошти – компенсацію за розміщення кожної людини.

«Сума компенсації розраховується залежно від кількості днів – який період людина користувалася житлом. Компенсація виплачується коштом державного бюджету і стовідсотково надається у безготівковій формі», – зазначив Юрій Шпарага.

Він підкреслив, що держава компенсує оплату комунальних послуг установам будь-якої форми власності, які надали прихисток ВПО. Зокрема, розмір компенсації юридичним особам складає 450 грн за одну людину в місяць.

Нагадаємо, наразі в межах регіону нараховується понад 400 тисяч ВПО. Харків’ян, які виїхали за межі області і сьогодні проживають в інших регіонах України, – 762 тисячі.