Десятки тисяч знешкоджених мін та боєприпасів: скільки саперів займаються розмінуванням у Харківській області

28.08.2023 17:25 Область Online
Фото: Сухопутні війська ЗСУ Фото: Сухопутні війська ЗСУ

Протягом тижня у Харківській області сапери ДСНС знешкодили 346 вибухонебезпечних предметів. Загалом, з початку повномасштабної війни на теренах регіону було знищено понад 70 тисяч ВПН.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на речника ГУ ДСНС України у Харківській області Євгена Василенка.

Протягом тижня, з 21 по 28 серпня, підрозділи ДСНС здійснили 177 виїздів, з яких 91 – ліквідація пожеж, у тому числі 15 – пов'язані з обстрілами. Для розмінування піротехніки виїжджали 220 разів, що дало змогу ліквідувати 346 вибухонебезпечних предметів.

Як зазначив Василенко, загалом на території Харківської області працює 32 піротехнічні розрахунки, 64 одиниці техніки та 156 саперів. З початку повномасштабного вторгнення піротехніки вже обстежили понад 3500 гектарів території, а також 2477 кілометрів ліній електропередач. Щодо кількості знешкоджений вибухонебезпечних предметів – станом на 28 серпня вона сягнула позначки 76 123.  

Він також повідомив, що 21 серпня у селі Шестакове Чугуївського району під час польових робіт 51-річний тракторист зазнав поранень, наїхавши на протитанкову міну. Постраждалого госпіталізували до лікарні.

Раніше ми писали, що у Харківській області нова машина для розмінування отримала сертифікат. Використання такої техніки прискорить зачистку регіону від вибухонебезпечних предметів.

Також  у Харківській області планується розробити мапу замінованих сільськогосподарських угідь, де зафіксують місця влучань чи велися на території бойові дії, а згодом досліджуватимуть придатність ґрунту для ведення сільського господарства.

Автор: Владислава Ткаченко