У Харківській області розробляють карту розмінування сільгоспугідь

21.07.2023 11:51 Суспільство
Фото: ДСНС України у Харківській області Фото: ДСНС України у Харківській області

У Харківській області станом на липень 2023 року замінованими залишаються близько 570 тисяч гектарів сільгоспугідь, для першочергового розмінування затвердили 159 тисяч гектарів.

Про це на брифінгу 21 липня розповів заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов, передає «Слобідський край».

За словами Євгена Іванова, в Ізюмському районі до розмінування долучилися FSD та ООН. Там планують обстежувати сільськогосподарські підприємства, які обробляють до 500 гектарів полів.

«У цьому процесі беруть участь спеціалісти, які працювали в Сирії, Афганістані, Карабаху, Іраку та Південному Судані. Утім, навіть фахівці з таким досвідом стверджують, що ніде не бачили такої кількості мін», – розповів він.

Також у Харківській області планується розробити мапу замінованих сільськогосподарських угідь, де зафіксують місця влучань, чи велися на території бойові дії, а згодом досліджуватимуть придатність ґрунту для ведення сільського господарства.

«Це дуже кропітка, нешвидка робота, яка стосується карти територій, яка б дала нам розуміння не лише замінування територій, а й забруднення територій. Це не менш важливо, бо нам ще на багато років треба буде розбиратися з екологічними збитками, збитками довкіллю, в тому числі – забруднення землі. Забруднення землі відображається на врожаю майбутньому. І ми будемо вживати заходи за чистоту, рекультивацію нашого лісового та земельного фонду», – підкреслив Євген Іванов.

Нагадаємо, у Харківській області сума завданої шкоди природному середовищу сягає понад 370 мільярдів гривень. Сума збитків не є остаточною, адже деякі території області перебувають у тимчасовій окупації, а деякі не можна обстежити через щільну замінованість.

Нещодавно ми писали, що на полях приватного агропідприємства «Явірське» Донецької громади Харківської області задіяна машина для розмінування на дистанційному управлінні.

Нагадаємо також, що фермерів з Харківської області, які потребують розмінування сільськогосподарських земель, запрошують подати заявку для визначення пріоритетності розмінування.

Більше новин Харківська область читайте на нашому сайті.