Евакуація Ізюмського району, обстріли Харкова, гуманітарна допомога: як Харківщина зустрічає 1 квітня

01.04.2022 12:30 Область Online

З Ізюмського району Харківської області розпочалася евакуація жителів, щоб мінімізувати жертви серед мирного населення внаслідок активних бойових дій у цьому напрямку. Харків та околиці багаторазово обстріляно російськими окупантами. До Харківщини прибула гуманітарна допомога.

Про це повідомляє голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов у щоденному зведенні про ситуацію на Харківщині, яка розміщується на його офіційному телеграм-каналі.

Про евакуацію мешканців Ізюмського району також написав заступник міського голови Ізюма Володимир Мацокін.

— Сьогодні, дякуючи Богу і зусиллям влади, евакуйовано 2500 людей, але це з Ізюмського району, з міста Ізюм евакуації не було, – пише він на своїй фейсбук-сторінці.

Гуманітарні коридори з міста Ізюм не створюються вже майже 20 днів, хоча евакуації потребують приблизно 15-20 тисяч мешканців.

У своєму звіті Олег Синєгубов сказав, що у Харкові та околицях було зафіксовано 46 артилерійських, мінометних та танкових обстрілів, 170 обстрілів з реактивних систем залпового вогню та ракетний удар у центральну частину міста.

Також він відзвітувався про отриману гуманітарну допомогу, яку отримали з Полтави, Львова, Вінниці, Волині, а також Польщі, Чехії та інших країн.

У Харкові гуманітарна допомога буде видаватися, як і раніше, у пунктах видачі «Нової пошти» та «Укрпошти». Нижче наведено мапу з актуальними адресами пунктів видачі на 1-3 квітня.

Пункти видачі гуманітарної допомоги «Нової пошти» у Харкові

Пункти видачі гуманітарної допомоги «Укрпошти» у Харкові

Гуманітарна допомога надається безплатно.

Також гуманітарна допомога буде передана громадам області та волонтерам, які адресно доставлять її людям.